TYP: a1

Relacja z rejsu Rosja 2012 raz jeszcze w Warszawie

poniedziałek, 8 kwietnia 2013
Informacja prasowa
8 kwietnia Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster i Tawerna Korsarz zapraszają na poniedziałkowe spotkanie z kpt. Maciejem Sodkiewiczem, który przedstawi fascynującą relację z rejsu po wewnętrznych wodach kontynentalnej Rosji.

SEKSTANT EXPEDITION – Rosja 2012 to projekt, w którym wzięło w udział 46 uczestników i 5 kapitanów. Na dwóch jachtach (s/y Legia i s/y Dar Pucka) załogi przepłynęły przez największe jeziora Europy – Ładogę i Onegę, zwiedzając malowniczy szlak zabytkowych monastyrów Karelii, a następnie przepłynęły Kanał Bałtycko-Białomorski, wiodący przez dzikie obszary karelskiej tajgi. Dalsza droga wiodła przez wyspy Sołowieckie na Morzu Białym, gdzie po rewolucji październikowej w murach jednego z najważniejszych monastyrów Rosji założono pierwszy sowiecki łagier, aż do Archangielska, z którego jachty wyruszyły w drogę powrotną.

Na spotkanie zapraszamy 8 kwietnia o godzinie 19.30 do Tawerny Korsarz mieszczącej się przy ul. Gostyńskiej 45 w Warszawie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998