TYP: a1

Regaty Winogronowe w Kamieniu Pomorskim

środa, 9 października 2013
Informacja prasowa / Marek Świderski
Regaty winogronoweJacht Klub Kamień Pomorski zaprasza na Regaty Winogronowe. Regaty odbędą się w sobotę 12 października, zbiórka w marinie o godzinie 10.00. Planowane jest rozegranie 4 wyścigów.

Historia rozgrywania Regat Winogronowych w Kamieniu Pomorskim sięga zamierzchłych czasów. Kiedyś były to regaty rozgrywane w wielu klasach, dzisiaj są to regaty jachtów turystycznych. W tym roku startujący podzieleni zostaną na dwie kategorie: jachty kabinowe i jachty sportowe. Tradycyjnie nagrodą dla zwycięscy jest skrzynka winogron. Dla zwycięscy w kategorii jachtów kabinowych czeka przechodni Puchar Prezesa Jacht Klubu Kamień Pomorski, którego posiadaczem przez ostatnie 3 lata był Ryszard Krawczyk – kapitan s/y Malina.

Te kończące sezon żeglarski w Kamieniu Pomorskim regaty cieszą się dużym zainteresowaniem żeglarzy z całego Powiatu Kamieńskiego. W regatach weźmie udział Sputnik II z kapitanem Mateuszem Stodulskim, dla którego będzie to pożegnanie na 5 lat z Zalewem Kamieńskim. Wiosną przyszłego roku Sputnik II, pod patronatem Magazynu ŻAGLE, wpierany przez Exalo Drilling S.A, Crewsaver, Henri Lloyd, Eljacht i Sail Service, wyrusza w rejs dookoła Świata.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w regatach, a sympatyków żeglarstwa do oglądanie rywalizacji z kamieńskiego molo.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942