TYP: a1

Radosław Kowalczyk wystartował samotnie w regatach PORNICHET SELECT

wtorek, 3 maja 2011
Informacja prasowa
Po udanym starcie w regatach Gran Premio d'Italia, w którym załoga Ocean 650 zajęła 9 miejsce w grupie prototypów, Radosław Kowalczyk jest coraz bliżej szansy uzyskania „wild card” czyli tzw. dzikiej karty umożliwiającej mu start w samotnych regatach Mini Transat z Francji do Brazyli. Po ostatnich zawodach zajmuje 19 miejsce w światowej klasyfikacji skipperów swojej grupy w roku 2011.


Po zakwalifikowaniu się do regat Ponichet Select, Radek startuje samotnie w grupie ponad 70 zawodników z 14 krajów całego Świata jako jedyny Polak. Są to regaty o długości 300 Mm na trudnym akwenie o nieprzewidywalnych warunkach atmosferycznych, zmiennych prądach oraz mieliznach. Zawodnicy z Europy oraz Australii, USA, Kanady i Chin rywalizują ze sobą w dwóch grupach: jachtów seryjnych oraz prototypowych.

Radkowi życzymy silnych wiatrów podpatrując jego pozycję na: http://www.dolink.fr/carte/pornichet-select-2011.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001