TYP: a1

Przedłużony nabór na oficerów łącznikowych podczas The Tall Ship Races

czwartek, 2 marca 2017
Informacja prasowa

Jeszcze do 6 marca mogą zgłaszać się chętni do zostania oficerem łącznikowym podczas The Tall Ship Races w Szczecinie. Centrum Żeglarskie przedłużyło termin przyjmowania zgłoszeń na prośby zainteresowanych.

[t][/t] [s]Fot. Wiesław Seidler[/s]

Do końca lutego wpłynęło około 130 deklaracji od kandydatów. Ilu ostatecznie będzie oficerów łącznikowych  zdecydują rozmowy kwalifikacyjne, które rozpoczną się 11 marca.

Podczas szczecińskiego finału regat The Tall Ships Races 2017 wolontariusze będą pełnić ważna rolę. Oficerowie łącznikowi podczas zlotu są dla załóg wsparciem w każdej sytuacji. Towarzyszą załodze w codziennym życiu, koordynują dostawy na żaglowce, dostarczają niezbędne informacje od organizatorów, pomagają zobaczyć miasto. Łącznie oficerów łącznikowych ma być ok. 150.

Tegoroczny nabór obfituje w zgłoszenia spoza Szczecina. Zdarzają się także aplikacje z Warszawy, Bytomia, Otwocka, a nawet mieszkańcy Ukrainy i studentka z Anglii. Jedna kandydatka mieszkająca w Szczecinie pochodzi z Azji i płynnie porozumiewa się w języku chińskim.

Złożenie aplikacji to dopiero pierwszy krok. Kandydatów czekają rozmowy kwalifikacyjne i szkolenia.

 

Wymagania dla oficerów łącznikowych

• w dniu złożenia deklaracji trzeba mieć ukończony 20. rok życia,
• posługiwać się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym, a znajomość drugiego języka (szczególnie niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego lub skandynawskiego) będzie dodatkowym atutem,
• być dyspozycyjnym,
• być otwartym na ludzi,
• charakteryzować się odwagą, odpowiedzialnością, zorganizowaniem, elastycznością, kreatywnością oraz zaangażowaniem podczas wykonywania powierzonych zadań,
• umieć działać pod presją czasu oraz odnaleźć się w nowej, trudnej, a czasem nawet stresowej i konfliktowej sytuacji,
• być obdarzonym wysoką kulturą osobistą,
• być zdrowym

Więcej informacji tutaj: https://ttsr.eu/wolontariat

Tagi: The Tall Ship Races, wolontariusze, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 December

W wieku 86 lat na Florydzie umiera projektant "Optimista" Clark Mills.
wtorek, 11 grudnia 2001
Powrócił do kraju "Zawisza Czarny" po chyba najdłuższym rejsie w jego historii; w czasie wyprawy statek dwukrotnie okrążył Przylądek Horn, zawinął do ponad 500 portów, przebył ponad 89,5 tysiąca Mm.
sobota, 11 grudnia 1999
Nastąpił start trzech szkunerów do regat przez Atlantyk na trasie Nowy York - wyspa Wight; regaty wygrał James Gordon Bennet.
środa, 11 grudnia 1867