TYP: a1

Przed nami mistrzostwa Polski klas olimpijskich

czwartek, 27 września 2018
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Już w czwartek 27 września rozpoczną się mistrzostwa Polski klas olimpijskich, podczas których o medale powalczą najlepsi żeglarze w naszym kraju. Zawodnicy ścigać się będą w Gdańsku-Górkach Zachodnich.
 

[t][/t] [s]Fot. Jacek Kwiatkowski/PZŻ[/s]

W dniach 27-30 września w Gdańsku-Górkach Zachodnich odbędą się mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Żeglarze będą rywalizowali w klasach RS:X, 49er, 49erFX, 470, Finn, Laser Standard, Laser Radial kobiet oraz Nacra 17.

Na starcie pojawią się najlepsi polscy zawodnicy w każdej konkurencji, łącznie z kadrą narodową, która regularnie bierze udział w międzynarodowych regatach rangi mistrzostw świata i Europy oraz z cyklu Pucharu Świata i Europy.

Klasy 49er, 49erFX i Nacra 17 mają zaplanowane rozegranie po 11 wyścigów, windsurfingowa klasa RS:X ma ich mieć 10, a klasy 470, Laser Standard, Laser Radial oraz Finn po 9. W dniach 27-29 września starty do wyścigów planowane są na godzinę 11:00, a w dniu 30 września na 10:30.

Z wywalczonych rok temu złotych medali w kategorii seniorów cieszyli się Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) w klasie RS:X, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radial, Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice) oraz Michał Wysocki i Paweł Wysocki (LKŻ Sława/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 470, Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń) w klasie Laser Standard, Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49erFX.

[t][/t] [s]Fot. Jacek Kwiatkowski / PZŻ[/s]
 

W dniach 30 sierpnia - 1 września w tym samy miejscu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów oraz klas nieolimpijskich w których łącznie wystartowało 279 zawodników.

Organizatorem obu imprez jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z NCŻ AWFiS Gdańsk i AZS COSA Gdańsk. Partnerami są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Volvo Car Poland oraz Rehasport Clinic. Z kolei sponsorami są LaserPOL i Sailovnia, a patronatem medialnym imprezę objął magazyn sportów wodnych "Wślizgu".

 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 November

Podniesiono banderę na ORP Kormoran
wtorek, 28 listopada 2017
W Stralsundzie żaglowiec "Towariszcz" zostaje przemianowany na "Gorch Focka", wracając do pierwotnej nazwy.
piątek, 28 listopada 2003
Bitwa pod Oliwą między flotą szwedzką i polską, zakończona zwycięstwem Polski.
niedziela, 28 listopada 1627