TYP: a1

Pomorze na morze - odsłona czwarta

poniedziałek, 15 września 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Dzisiaj (tj. 15 września) o godz. 8 ruszyła czwarta edycja projektu „Pomorze na morze”. Dzięki temu kolejne kilkaset dzieci z terenu województwa pomorskiego skorzysta z programu edukacyjnego przygotowanego przez Pomorski Związek Żeglarski.

Pomorze na morze
Uczestnicy pierwszego rejsu czwartej edycji projektu „Pomorze na morze” – dzieci ze szkół podstawowych nr 8 i 11 z Tczewa | Fot. Patrycja Spytek

Akcja potrwa przez cały tydzień - do 19 września. Do Gdyni przyjeżdżać będą dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta Tczewa, Wejherowa, Kartuz, gminy Pruszcz Gdański, Szemud i Cedry Wielkie. W sumie będzie ich ponad 500.

Cztery razy dziennie, na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny”, 30-osobowe grupy wyruszać będą w dwugodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej, w trakcie których zapoznają się z tajnikami pływania pod żaglami.

Ale to nie koniec morskich atrakcji. Po zejściu na ląd uczestnicy projektu zwiedzą jeszcze wystawę poświęconą admirałowi Józefowi Unrugowi oraz obejrzą film dokumentalny o kapitanie Kazimierzu Jurkiewiczu.

Nie obędzie się bez nagród-niespodzianek, a na zakończenie swojego pobytu w Gdyni dzieci dostaną specjalne certyfikaty potwierdzające ich udział w akcji.

„Pomorze na morze” to projekt PoZŻ, którego celem jest edukacja żeglarska i morska dzieci i młodzieży z terenu Pomorza i nie tylko. Do tej pory odbyły się trzy jego edycje. Udział w nich wzięło ponad półtorej tysiąca osób.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 July

Zmarł Zbigniew Milewski, konstruktor jachtów, m.in. takich jak Ametyst, King's Ametyst, Topaz, Beryl, Zośka, Miś. Autor znaczącej książki "Projektowanie i budowa jachtów żaglowych"
piątek, 29 lipca 2005
Powróciła do Gdańska s/y "Panorama", jacht klubu AZS we Wrocławiu, kończąc tym samym trwający 11 miesięcy rejs Orvaldi Antarctica; w czasie rejsu odwiedzono porty Brazylii, Urugwaju, Argentyny, Chile, Peru, Ekwadoru, fiordy Patagonii, Galapagos, Wyspy
piątek, 29 lipca 2005
Ze Szczecina wypłynął s/y "Śmiały" pod Kapitanem Bolesławem Kowalskim w rejs do Ameryki Południowej z bogato rozbudowanym programem badawczym
czwartek, 29 lipca 1965
W hamburskiej stoczni zwodowano czteromasztowy bark "Pamir"; statek był przeznaczony dla niemieckiego armatora Fryderyka Laeisza do obsługi linii południowoamerykańskiej
sobota, 29 lipca 1905