TYP: a1

Polski Związek Żeglarski zaprasza na targi Boatshow do Łodzi

środa, 14 listopada 2012
Informacja prasowa
Już tradycyjnie, jako jeden z partnerów targów Boatshow, Polski Związek Żeglarski zaprasza na swoje stoisko. Będziemy również aktywni na scenie głównej oraz w salach konferencyjnych.

Motywem przewodnim Związku będą Igrzyska w Londynie oraz nasi olimpijczycy. Będziemy mogli posłuchać rozmów z Zofią Klepacką i Przemkiem Miarczyńskim, a nawet spróbować zmierzyć się z nimi w bezpośrednim pojedynku. Również pozostali nasi zawodnicy będą do Waszej dyspozycji. Żeglarzy będzie można spotkać w piątek i sobotę. Będą oni rozdawali własne zdjęcia pocztówkowe z autografami, a do zakupienia będzie piękny kalendarz z ilustracjami z akwenu olimpijskiego. Licytowana będzie również koszulka olimpijska Zosi Klepackiej z podpisami całej żeglarskiej reprezentacji oraz koszulka Kadry Narodowej. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na pomoc chorej na mukowiscydozę pięcioletniej Zuzanny Bobińskiej, największej fanki Zosi. Licytacja już się rozpoczęła na profilu Pionu Sportu PZŻ na facebook’u: http://www.facebook.com/polsailing a jej zakończenie w sobotę na scenie głównej targów.

Nowością będzie również samo stoisko, które przygotowywane jest razem z firmą Cosinus Yachting, partnerem PZŻ do spraw szkoleń żeglarskich. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam ono do gustu.

W sobotę wraz z zawodnikami Polish Virtual Sailing Club będziecie mogli wziąć udział w pojedynkach meczowych z najlepszymi z najlepszych zarówno z regat rzeczywistych jak i tych wirtualnych. Na scenie głównej pokonać będzie można Zosię i Przemka, a na stoisku wszystkich pozostałych zawodników Kadry Narodowej i VSK.

Jednym z działań Związku będzie również prezentacja regat Vendee Globe z udziałem Zbyszka „Gutka” Gutkowskiego i jachtu Energa. Zobaczymy zdjęcia i filmy z przygotowań do regat oraz z samego startu, a także prześledzimy dotychczasowe zmagania uczestników na wirtualnej mapie.

W piątkowe popołudnie Dyrektor Sportowy PZŻ streści przebieg konferencji ISAF gdzie ostatecznie zapadła decyzja związana z wyborem konkurencji na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016.

ZAPRASZAMY!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942