TYP: a1

Polska załoga Przemysława Tarnackiego startuje w słynnych regatach Les Voiles de St. Barth na Karaibach.

wtorek, 11 kwietnia 2017
Informacja prasowa

Dwudziestoosobowa załoga reprezentująca Ocean Challenge Yacht Club startuje w 8. edycji regat na utytułowanym jachcie Ambersail klasy Volvo Ocean Race 60. Regaty trwają od wtorku do niedzieli.

Jacht na którym popłyną Polacy wygrywał już słynne regaty Sydney Hobart 2002 i zajmował drugie miejsce w wokółziemskich regatach Volvo Ocean Race 2002/2003. Przemysław Tarnacki, skipper załogi i kilkukrotny mistrz świata w żeglarstwie debiutuje w tej słynnej imprezie.

 

‘Po marcowym zwycięstwie w Commodores Cup na St. Maarten i drugim miejscu w Heineken Regatta będziemy na pewno chcieli powtórzyć dobre rezultaty’ komentuje Tarnacki. ‘W silnej stawce ponad stu jachtów będziemy walczyć o medalowe miejsce w naszej klasie. Przed nami intensywny trening w poniedziałek a od wtorku już regat. To wielka przyjemność móc ścigać się tutaj na tych wspaniałych jachtach z takimi legendarnymi skipperami jak Lionel Péan, Loic Peyron, Marc Guillemot, Bertrand De Broc, Ken Read, Cam Lewis czy Terry Hutchinson.’

 

Załoga Ocean Challenge Yacht Club powoli dolatuje na maleńką wyspę St. Barthelemy, która w przyszłym tygodniu stanie się stolicą światowego żeglarstwa morskiego. Regaty utworzone w 2010r. przez dwóch przyjaciół François Tolède i Luca Poupon, ze swoim słynnym motto ‘konkurencja na wodzie i przyjemności na brzegu’, szybko stały sie najbardziej stylową imprezą morską na Karaibach.

Zaangażowanie Patricka Demarchelier, światowej sławy fotografa sprawiło, że port jachtowy Gustavia jest najbardziej pożądanym miejscem wypoczynku gwiazd show biznesu o tej porzez roku.

 

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.

Tagi: regaty, Przemysław Tarnacki, Les Voiles de St. Barth
TYP: a3
0 0
Komentarze