TYP: a1

Polacy na piątym miejscu w Clearwater

środa, 10 lutego 2016
Redakcja/MF
Pierwszy wyścig Mistrzostw Świata w klasie 49er na Florydzie z dobrym wynikiem dla Tomasza Januszewskiego i Jacka Nowaka.

Z powodu zbyt silnego wiatru oraz dużych fal ostatecznie wczoraj przeprowadzono tylko jeden wyścig w klasie 49er. Kobiety w klasie 49erFX prawdopodobnie rozpoczną ściganie dziś.Bardzo dobrze wypadli w tym jedynym wyścigu Polacy Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Przed nimi na mecie byli Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii oraz John Pink i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii. W klasyfikacji generalnej Polacy zajmują piąte miejsce ex aequo z Austriakami Benjaminem Bildsteinem i Davidem Husslem.

Gorzej poszło naszym olimpijczykom. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli siedemnaste miejsce i w ogólnej klasyfikacji są dopiero na trzydziestym trzecim miejscu.

Regaty u wybrzeży Florydy potrwają do niedzieli 14 lutego.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883