TYP: a1

Polacy na piątym miejscu w Clearwater

środa, 10 lutego 2016
Redakcja/MF
Pierwszy wyścig Mistrzostw Świata w klasie 49er na Florydzie z dobrym wynikiem dla Tomasza Januszewskiego i Jacka Nowaka.

Z powodu zbyt silnego wiatru oraz dużych fal ostatecznie wczoraj przeprowadzono tylko jeden wyścig w klasie 49er. Kobiety w klasie 49erFX prawdopodobnie rozpoczną ściganie dziś.Bardzo dobrze wypadli w tym jedynym wyścigu Polacy Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Przed nimi na mecie byli Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii oraz John Pink i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii. W klasyfikacji generalnej Polacy zajmują piąte miejsce ex aequo z Austriakami Benjaminem Bildsteinem i Davidem Husslem.

Gorzej poszło naszym olimpijczykom. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli siedemnaste miejsce i w ogólnej klasyfikacji są dopiero na trzydziestym trzecim miejscu.

Regaty u wybrzeży Florydy potrwają do niedzieli 14 lutego.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956