TYP: a1

Pięciolecie Indygo

czwartek, 18 listopada 2010
Joanna Tomczak
IndygoW 2005 roku na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury, prowadzonych przez Dominikę Płonkę z zespołu Sąsiedzi, pojawiło się kilka młodych dziewcząt. Nie wiedziały, że przyjdzie im spędzić wspólnie tyle czasu, że odniosą tyle sukcesów i że pięć lat później obchodzić będą jubileusz istnienia swojej grupy.


Jeśli już jesteśmy przy sukcesach, warto wymienić choć kilka z nich:
  • 2007 - Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Szantowym Kubryk w Łodzi
  • 2008 - 3 miejsce oraz nagroda publiczności w konkursie ogólnopolskiego festiwalu Szanta Claus w Poznaniu
  • 2008 - I miejsce w konkursie 24 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa w Chorzowie i nominacja do konkursu debiutów Międzynarodowego Festiwalu Shanties 2009 w Krakowie
  • 2009 - 2 miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Szanty we Wrocławiu
  • Debiuty Shanties 2010 – Nominacja do koncertu Szanty Klasycznej XXIX Miedzynarodowego Festiwalu Shanties 2010 w Krakowie
Występują na scenach zarówno w Polsce jak i za granicą. W tym roku miały okazję zaprezentować swój dorobek między innymi na festiwalu Bie Daip w Holandii, gdzie odbyła się premiera ich debiutanckiej płyty.

Indygo, bo o nich mowa, zaprasza do świętowania pięciolecia zespołu już w tę sobotę, 20 listopada. Zespół wystąpi w restauracji Trzy Światy przy ulicy Kilińskiego 14a w Gliwicach, tuż przy Rynku. Wraz z nimi na scenie pojawią się Sąsiedzi. Wstęp wolny.
Indygo zaprasza!

Próbka umiejętności dziewczyn tutaj: http://www.myspace.com/indygogliwice
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922