TYP: a1

Pięciolecie Indygo

czwartek, 18 listopada 2010
Joanna Tomczak
IndygoW 2005 roku na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury, prowadzonych przez Dominikę Płonkę z zespołu Sąsiedzi, pojawiło się kilka młodych dziewcząt. Nie wiedziały, że przyjdzie im spędzić wspólnie tyle czasu, że odniosą tyle sukcesów i że pięć lat później obchodzić będą jubileusz istnienia swojej grupy.


Jeśli już jesteśmy przy sukcesach, warto wymienić choć kilka z nich:
  • 2007 - Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Szantowym Kubryk w Łodzi
  • 2008 - 3 miejsce oraz nagroda publiczności w konkursie ogólnopolskiego festiwalu Szanta Claus w Poznaniu
  • 2008 - I miejsce w konkursie 24 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa w Chorzowie i nominacja do konkursu debiutów Międzynarodowego Festiwalu Shanties 2009 w Krakowie
  • 2009 - 2 miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Szanty we Wrocławiu
  • Debiuty Shanties 2010 – Nominacja do koncertu Szanty Klasycznej XXIX Miedzynarodowego Festiwalu Shanties 2010 w Krakowie
Występują na scenach zarówno w Polsce jak i za granicą. W tym roku miały okazję zaprezentować swój dorobek między innymi na festiwalu Bie Daip w Holandii, gdzie odbyła się premiera ich debiutanckiej płyty.

Indygo, bo o nich mowa, zaprasza do świętowania pięciolecia zespołu już w tę sobotę, 20 listopada. Zespół wystąpi w restauracji Trzy Światy przy ulicy Kilińskiego 14a w Gliwicach, tuż przy Rynku. Wraz z nimi na scenie pojawią się Sąsiedzi. Wstęp wolny.
Indygo zaprasza!

Próbka umiejętności dziewczyn tutaj: http://www.myspace.com/indygogliwice
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871