TYP: a1

Optimiści podsumowują sezon

środa, 22 listopada 2017
Informacja prasowa

Cykl regat Pucharu Polski Kinder+Sport Optimist gr. B zakończony! Sezon jesienno-zimowy to czas na podsumowania, przygotowań i upowszechnianie żeglarstwa. 

[t][/t] [s]Fot. A. Palka[/s]


Za nami bardzo udany i pracowity sezon. Od kwietnia do października na terenie całej Polski rozegranych zostało prawie 90 regat, w których brali udział zawodnicy grupy B. Zdecydowanie zauważalny jest wzrost frekwencji i liczymy, że ta tendencja utrzyma się w przyszłym sezonie – podsumowuje Tomasz Figlerowicz, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Na pierwszym miejscu w rankingu grupy B uplasowała się Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) z liczbą 663 punktów zdobytych w 13 regatach. 

[t][/t] [s]Fot.A. Palka[/s]

2017 to ważny rok dla klasy Optimist ze względu na włączenie cyklu regat Pucharu Polski w grupie B do międzynarodowego programu Kinder+Sport.  W ramach programu grupa trzydziestu wskazanych przez PSKO organizatorów regat otrzymała pakiety nagród oraz gadżetów dla uczestników, obsługę fotograficzną oraz wsparcie w promocji. Wydarzenia wybrane zostały na podstawie precyzyjnych kryteriów takich jak: współczynnik regat, liczba uczestników, jakość organizacji, lokalizacja geograficzna, termin, współpraca z organizatorem. 

[t][/t] [s]Fot.A. Palka[/s]


Ideą programu Kinder+Sport jest pokazywanie dzieciom i młodzieży, że sport to przede wszystkim doskonała zabawa w gronie rówieśników, która daje znacznie więcej radości niż spędzanie wielu godzin przed komputerem. Udział w każdych regatach to nowe wrażenia, emocje, przyjaźnie i wspomnienia wspólnie przeżytych chwil – mówi Szymon Skitek, Product Manager Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.

[t][/t] [s]Fot.A. Palka[/s]


Kalendarz regat włączonych do Pucharu Polski Kinder+Sport Optimist gr. B na przyszły rok ogłoszony zostanie w  na początku marca 2018 roku, pierwsze starty rozpoczynają się już od kwietnia, co jest związane z awansem pierwszych 65 zawodników grupy B do grupy A. Natomiast pierwsze regaty rangi eliminacyjnej w grupie A odbędą się już tradycyjnie na początku maja 2018 roku i będą to I eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy w Pucku. 

[t][/t] [s]Fot.A. Palka[/s]


Celem inicjatywy Kinder+Sport jest także popularyzacja żeglarstwa i klasy Optimist wśród dzieci i młodzieży, które nie miały dotychczas styczności z tym sportem. Dzieci powinny poznawać w szkole jak najwięcej dyscyplin sportowych, a przy odrobinie kreatywności sala gimnastyczna może być doskonałym miejscem do żeglarskich ćwiczeń „na sucho”.

Tagi: optimist, sezon, dzieci, żeglarstwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 April

Odbył się chrzest jachtu "Politechnika Śląska", którą później zmieniono na "Asterias"; powstał staraniem śląskich studentów kierowanych przez Andrzeja Kurzeję.
sobota, 12 kwietnia 1975
Z Gibraltaru na jachcie "Tethys" startuje w rejs przez Atlantyk Krzysztof Grabowski.
niedziela, 12 kwietnia 1959