TYP: a1

Niezwykłe rejsy i skrzypce na przystani JK AZS

środa, 4 czerwca 2014
Wiesław Seidler
GawotOboje zapisali się wyjątkowo na kartach współczesnej historii zachodniopomorskiego żeglarstwa - Henryk Widera wieloletnim samotnym rejsem swoim wiernym „Gawotem” wokół całej Europy, a Wioleta Domosud niezwykłą transatlantycką rodzinną epopeją jachtu „Ostry”, co opisała w książce-pamiętniku „Osiem lat na Atlantyku”.

Teraz oboje (na zdjęciach), zapraszają na wieczór żeglarsko-muzyczny w Jacht Klubie AZS w Szczecinie, ul. Przestrzenna 9, w piątek 6 czerwca br., o godzinie 20.00. Ci wspaniali żeglarze wpisujący się w dzieje polskiego żeglarstwa swoimi wyprawami, z małymi budżetami, ale za to z wielką pasją żeglowania, opowiedzą o sobie, a Henio – emerytowany muzyk Filharmonii Szczecińskiej - oczywiście zagra też na swoich skrzypcach. Do zobaczenia na przystani JK AZS, razem z nimi wyruszymy w niecodzienny nostalgiczny rejs wspomnieniowo-muzyczny…

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Wioleta Domosud
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899