TYP: a1

Narodowy Dzień Sportu z Energa Sailing

czwartek, 29 września 2016
Redakcja/MF
W ramach Narodowego Dnia Sportu 1 października w Gdańsku funkcjonować będzie "Żeglarskie Miasteczko Energa Sailing". Zapraszamy do przystani przy Tamka 17 na Gdańskich Stogach w godzinach od 9.00 do 16.00.

Narodowy Dzień Sportu


W programie są m.in. animacje wodne na łodziach klasy Optimist, rejsy jachtem kabinowym Balt 23, pokazy żeglarskich umiejętności uczestników programu Edukacji Żeglarskiej Energa Sailing spotkanie z Żeglarskim Mistrzem Świata Piotrem Myszką.

Program:
9.00 – 16.00 - Punkt informacyjno-promocyjny w żeglarskim miasteczku w przystani
prezentacja sprzętu żeglarskiego: łodzie klasy Optimist, zestawy Windsurfingowe
gry, zabawy oraz animacje na lądzie

10.00 – 13.30 - pokazy żeglarskich umiejętności uczestników programu Energa Sailing
13.40 – 14.40 - spotkanie z Żeglarskim Mistrzem Świata Piotrem Myszką
14.30 – 15.45 - poczęstunek dla uczestników wydarzenia
W godzinach 9.00 – 16.00 - co 30 minut odbywać się będą rejsy jachtem kabinowym Balt 23*
W godzinach 9.00 – 15.00 -co 60 minut odbywać się będą animację wodne na łódkach klasy Optimist*

*zajęcia na wodzie skierowane dla dzieci w wieku 6-13 lat, ilość miejsc ograniczona!
*dzieci chętne do wzięcia udziału w wodnych atrakcja powinny mieć kompletny strój na przebranie, do zajęć na wodzie przydadzą się: krótkie spodenki/spodenki ortalionowe, bluza/kurtka ortalionowa, uśmiech na twarzy. Kamizelki asekuracyjne zapewnia organizator.

Od 29 lutego 2016 r. w Gdańsku realizowany jest program edukacji żeglarskiej Energa Sailing, w ramach którego 50 dzieci bierze udział w bezpłatnym szkoleniu żeglarskim w zakresie windsurfingu. W ramach programu w ośrodkach w Sopocie i Gdyni udział w szkoleniu bierze kolejne 150 dzieci. Przystań przy Tamka 17 jest jednym z miejsc, w którym każdego dnia po godzinie 17:00 można obserwować jak grupa dzieci zakwalifikowanych do programu szlifuje swoje żeglarskie umiejętności. Wydarzenie jakim jest Regionalny Finał Programu Energa Sailing jest zwieńczeniem wysiłków uczestników programu Edukacji Żeglarskiej poświęconych na naukę żeglowania, oraz podsumowaniem siedmiomiesięcznej realizacji programu. Współpraca Polskiego Związku Żeglarskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Grupy Energa, już po raz drugi pozwoliły na organizację wydarzeń żeglarskich w ramach Narodowego Dnia Sportu.
Tagi: Energa Sailing, optimist
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883