TYP: a1

Motorowodniacy walczą w mistrzostwach świata

czwartek, 31 maja 2012
Informacja prasowa
W najbliższy weekend, w położonej 100 km od Paryża miejscowości Epinay, zostanie rozegrana druga eliminacja mistrzostw świata w Formule 4S.

W zawodach na rzece Seine wystartują: nasza wicemistrzyni świata z 2010 roku – Ada Przybył reprezentująca barwy klubu WKS Zegrze, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2011 – Adrian Maniewski ze Ślizgu Zduńska Wola oraz będący poza kadrą Mateusz Dankowski z klubu KW Wisła Warszawa.

W pierwszej eliminacji rozegranej w niemieckim Lausitz, Adrian Maniewski zajął pierwsze miejsce, a Ada Przybył i Mateusz Dankowski znaleźli się poza pierwszą dziesiątką, zajmując odpowiednio 14 i 15 miejsce.

Relacja ze startów naszych zawodników oraz wyniki zawodów w Epinay na bieżąco na stronie Związku: www.pzmwinw.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881