TYP: a1

Mistrzostwa Europy Techno 293: Polacy ze złotem i srebrem

poniedziałek, 29 października 2018
Informacja prasowa/Jędrzej Szerle

Konrad Machura i Aleksandra Wasiewicz stanęli na podium zakończonych w sobotę 27 października Mistrzostw Europy Techno 293.

[t][/t] [s]Fot. Antonis Nikolopoulos[/s]

W zmaganiach najlepszych europejskich zawodników windsurfingowej klasy Techno 293 wzięło udział 236 młodych żeglarzy, w tym 29 Polaków. Start naszych reprezentantów można uznać za sukces – z Grecji przywieziemy złoty i srebrny medal.

Mistrzem Europy w grupie U15 chłopców został Konrad Machura (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Na ósmej pozycji uplasował się Filip Dmochowski (Gdański Klub Żeglarski), a na osiemnastej Dawid Sykuła (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Wśród dziewcząt wicemistrzostwo Europy przypadło Aleksandrze Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Piętnasta była jej klubowa koleżanka Linda Falkiewicz, a dziewiętnasta Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski).

W grupie U17 chłopców w pierwszej dwudziestce znalazło się tylko dwóch naszych reprezentantów. Jedenaste miejsce zajął Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a szesnaste Dominik Lewiński (Gdański Klub Żeglarski). Wśród dziewcząt ósma była Karina Filip (Gdański Klub Żeglarski), a dziesiąta Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot).