TYP: a1

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Championship wystartowały

wtorek, 13 czerwca 2017
Informacja prasowa/Dariusz Olejniczak

Poniedziałek 12 czerwca był pierwszym dniem rozgrywanych w Sopocie ERGO Hestia Championships, zaliczanych do cyklu Mistrzostw Europy Formuły Windsurfing. Wietrzna aura dopisała zawodnikom, rozegrano cztery z zaplanowanych pięciu wyścigów, a na prowadzeniu znaleźli się reprezentanci Polski.

[t][/t] [s]Fot. Robert Hajduk[/s]

Nie zawiedli faworyci. Obrońca ubiegłorocznego tytułu mistrz starego kontynentu, Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa), zajmuje po dzisiejszej serii trzecią lokatę, a Wojciech Brzozowski (MOS 2 Warszawa), który także ma na koncie tytuł mistrza Europy, był drugi. Prowadzi Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa), który wyprzedza o punkt Brzozowskiego, a od Michała Polanowskiego dzielą go dwa punkty. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), na co dzień ścigający się w klasie RS:X jest na czwartej lokacie ze stratą trzech punktów do lidera.

Jedyną kobietą ścigającą się w podczas tych regat gronie zawodników Formuły Windsurfing jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która lokowała się w środku stawki, zajmując dziś 12 miejsce.

Emocje związane z kolejnymi wyścigami już we wtorek 13 czerwca. Na godzinę 11 zaplanowano pierwszy start.

 

Wyniki: http://sopoteuropeans2017.formulawindsurfing.org/results

Tagi: ERGO Hestia Championships, regaty, windsurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917