TYP: a1

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Championship wystartowały

wtorek, 13 czerwca 2017
Informacja prasowa/Dariusz Olejniczak

Poniedziałek 12 czerwca był pierwszym dniem rozgrywanych w Sopocie ERGO Hestia Championships, zaliczanych do cyklu Mistrzostw Europy Formuły Windsurfing. Wietrzna aura dopisała zawodnikom, rozegrano cztery z zaplanowanych pięciu wyścigów, a na prowadzeniu znaleźli się reprezentanci Polski.

[t][/t] [s]Fot. Robert Hajduk[/s]

Nie zawiedli faworyci. Obrońca ubiegłorocznego tytułu mistrz starego kontynentu, Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa), zajmuje po dzisiejszej serii trzecią lokatę, a Wojciech Brzozowski (MOS 2 Warszawa), który także ma na koncie tytuł mistrza Europy, był drugi. Prowadzi Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa), który wyprzedza o punkt Brzozowskiego, a od Michała Polanowskiego dzielą go dwa punkty. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), na co dzień ścigający się w klasie RS:X jest na czwartej lokacie ze stratą trzech punktów do lidera.

Jedyną kobietą ścigającą się w podczas tych regat gronie zawodników Formuły Windsurfing jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która lokowała się w środku stawki, zajmując dziś 12 miejsce.

Emocje związane z kolejnymi wyścigami już we wtorek 13 czerwca. Na godzinę 11 zaplanowano pierwszy start.

 

Wyniki: http://sopoteuropeans2017.formulawindsurfing.org/results

Tagi: ERGO Hestia Championships, regaty, windsurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933