TYP: a1

Międzynarodowe Regaty Oldtimerów Epifanes Trophy

wtorek, 28 sierpnia 2012
Regaty Epifanes Trophy są regatami oldtimerów, które podzielono na dwie klasy: oldtimers, czyli jachty o kadłubach drewnianych lub stalowych, które zbudowano przed rokiem 1970 oraz repliki jachtów spełniających ww. kryteria, a także youngtimers - balastowe jachty kabinowe o kadłubach z dowolnego materiału (a więc także z laminatu) starsze niż 25 lat.

Regaty odbędą się na trasie Trzebież - Uckermünde - Szczecin w dniach 7-8 września. Organizatorami regat są Yacht Klub Polski Szczecin oraz Yachtclub Ueckermünde e.V. Warto pospieszyć się z zapisywaniem, gdyż przy zgłoszeniach przez stronę internetową do dnia 31 sierpnia 2012 r. wpisowe za udział w Regatach wynosi 60,- zł za jacht oraz 16,- zł od każdej osoby na jachcie, natomiast po 31 sierpnia koszty będą wyższe - 80,- zł za jacht oraz 20,- zł za każdą osobę na jachcie.

Więcej informacji: www.epifanestrophy.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 July

"Emirates Team New Zealand" wygrywa Louis Vuitton Act 12 w Walencji.
niedziela, 2 lipca 2006
W Gdańsku na jachcie "Borlevento" rozpoczął rejs Kpt. Mieczysław Siarkiewicz z załogą Żeglarskiego Klubu Morskiego w Katowicach, w czasie którego opłynięto lodowaty Svalbard.
wtorek, 2 lipca 1996
W wieku 96 lat w Las Vegas umiera Briggs Cunningham, skipper "Columbii" w zwycięskich regatach o Puchar Ameryki.
środa, 2 lipca 2003
Z Helu wypłynął słynny s/y "Euros" pod Kpt. Aleksandrem Kaszowskim; rejs zaznaczył się sforsowaniem cieśniny Pentland Firth na jachcie bez silnika i nocą.
środa, 2 lipca 1969