TYP: a1

Międzynarodowe Mistrzostwa Klasy Optimist rozegrane

poniedziałek, 17 września 2018
Informacja prasowa

Szwed Jonatan Roijer i Louisa Muller z Niemiec zwycięzcami Międzynarodowych Mistrzostw PSKO w Dziwnowie. Drugie miejsce trafiło do Polaków – Agnieszki Pawłowskiej i Rafała Pogorzelskiego z CHKŻ Chojnice.  Na podium w kategorii kobiet uplasowała się również reprezentantka KS AZS AWFiZ Gdańsk – Ewa Lewandowska.

Rozegranym w Dziwnowie regatom  w dniach 14-16 września towarzyszyły trzy dni wspaniałego żeglowania i wyśmienitej żeglarskiej pogody. 268 zgłoszonych zawodników zostało podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Warunki na wodzie wymagały od najmłodszych adeptów żeglarstwa wykazania się pełnią swoich umiejętności, od poszukiwania wiatru w trakcie piątkowych słabowiatrowych wyścigów, po umiejętność ujeżdżania fal Bałtyku w sobotę i niedzielę, gdy wiatr był mocniejszy. Wszystkie biegi zostały rozgrane na pełnym morzu i z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników, którzy corocznie tłumnie przyjeżdżają do Dziwnowa.

W silnej międzynarodowej stawce, reprezentowanej przez dziesięć narodowości, Polacy poradzili sobie bardzo dobrze, zajmując drugie miejsca w obu kategoriach, oraz trzecie wśród dziewczyn. W pierwszej dwudziestce było aż 10 naszych zawodników. Bardzo mnie cieszą bardzo dobre wyniki naszych reprezentantów. To bardzo ważne aby nasi zawodnicy mogli jak najczęściej rywalizować w mocnej stawce, pozwala to im się uczyć, rozwijać i wychowywać przyszłych żeglarskich mistrzów.  – mówi Arkadiusz Lenkowski – organizator regat i prowadzący Klub Sportów Wodnych Baltic Dziwnów.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist to również świetna okazja do zabawy z rówieśnikami z innych krajów. Miejscem sportowych aktywności i integracji była strefa Kinder+Sport, gdzie w trakcie wyścigów kibice mogli poznać żeglarstwo i spędzić czas na sportowo, a po wyścigach zawodnicy wzięli  udział m.in. w wyścigach kajaków oraz sprawdzić swoje umiejętności na żeglarskim symulatorze „na sucho”

Termin regat zbiegł się z wyborami nowych władz Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, dlatego regaty otwierał Prezydent Tomasz Figlerowicz, a zamykał już nowy Prezydent Artur Burdziej! Pragnę podziękować mojemu poprzednikowi za ogrom włożonego serca i pracy w rozwój żeglarstwa i klasy Optimist w Polsce. Będziemy z zarządem stowarzyszenia kontynuowali pracę i rozwijali polskiego Optimista, aby było jak najwięcej imprez tak ciekawych i udanych jak nasze Międzynarodowe Mistrzostwa w Dziwnowie, a uśmiech zawsze gościł na twarzach zawodników, trenerów i wszystkich zaangażowanych w nasze działania – zapowiedział Burdziej.

 

Sezon Optimistów jednak jeszcze się nie skończył i przed nami jeszcze sporo startów! Zapraszamy do aktywnego udziału w regatach klasy Optimist!

Strona regat: http://www.polishoptimist.sailingnet.pl

Pełne wyniki: http://2018.sailingnet.pl/mmpsko/mmpsko_2018_results_by_sailingnet.pdf

Tagi: regaty, optimist
TYP: a3
0 0
Komentarze