TYP: a1

Międzynarodowe Mistrzostwa Klasy Optimist rozegrają się w Dziwnowie

piątek, 14 września 2018
Informacja prasowa

Już dziś, 14 września w Dziwnowie rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Przez najbliższe 3 dni blisko 360 młodych żeglarzy z 12 krajów sprawdzi swoje umiejętności na wodach Bałtyku, natomiast na lądzie na wszystkich czekać będzie wyjątkowa atrakcja – strefa gier i zabaw programu Kinder+Sport Joy of Moving!  


Gmina Dziwnów na stałe wpisała się już na regatową mapę Europy. Co roku, we wrześniu, organizuje wyjątkowe regaty w klasie Optimist doceniane przez zawodników z całego świata. Oprócz Polski w tym roku najliczniej reprezentowane będą Niemcy – 53 zawodników, Szwecja – 35,  a z poza naszego kontynentu pojawi się reprezentant Tajlandii. Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności, ale też spotkania się, zabawy i integracji z rówieśnikami z zagranicy. Cieszy mnie, że wieloletnia praca włożona w organizację imprezy zostaje doceniona i z roku na rok do Dziwnowa przyjeżdża coraz więcej uczestników z różnych stron świata. – mówi Grzegorz Jóźwiak Burmistrz Dziwnowa. Regaty w pełni wykorzystują nasz nadmorski potencjał i w zależności od warunków atmosferycznych mogą zostać rozegrane na pełnym morzu, lub za zalewie kamieńskim – niewiele jest miejsc na świecie z takim wyborem! – podkreśla Burmistrz.


Rozpoczynające się regaty to znaczenie więcej niż rywalizacja na wodzie. Wśród atrakcji, jakie przygotowane są dla uczestników i widzów jest wyjątkowa strefa Kinder+Sport Joy of Moving, w której animatorzy zachęcają do bycia aktywnymi.
Regaty w Dziwnowie są prawdziwym świętem „optymistów”! Równolegle do wyścigów każdy chętny, w strefie Kinder+Sport będzie mógł spróbować swoich sił w żeglarstwie „na sucho”, poznać zasady bezpieczeństwa nad wodą i spędzić z nami aktywnie czas! – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za  program Kinder+Sport w Polsce.

 

Wszystkich pragnących kibicować lub wziąć aktywny udział w regatach i wydarzeniach towarzyszących zapraszamy do Portu Jachtowego w Dziwnowie w piątek i sobotę (14-15.09) do w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz niedzieli (16.09) do godziny 16:00.

Tagi: optimist, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze