TYP: a1

Międzynarodowe Mistrzostwa Klasy Optimist rozegrają się w Dziwnowie

piątek, 14 września 2018
Informacja prasowa

Już dziś, 14 września w Dziwnowie rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Przez najbliższe 3 dni blisko 360 młodych żeglarzy z 12 krajów sprawdzi swoje umiejętności na wodach Bałtyku, natomiast na lądzie na wszystkich czekać będzie wyjątkowa atrakcja – strefa gier i zabaw programu Kinder+Sport Joy of Moving!  


Gmina Dziwnów na stałe wpisała się już na regatową mapę Europy. Co roku, we wrześniu, organizuje wyjątkowe regaty w klasie Optimist doceniane przez zawodników z całego świata. Oprócz Polski w tym roku najliczniej reprezentowane będą Niemcy – 53 zawodników, Szwecja – 35,  a z poza naszego kontynentu pojawi się reprezentant Tajlandii. Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności, ale też spotkania się, zabawy i integracji z rówieśnikami z zagranicy. Cieszy mnie, że wieloletnia praca włożona w organizację imprezy zostaje doceniona i z roku na rok do Dziwnowa przyjeżdża coraz więcej uczestników z różnych stron świata. – mówi Grzegorz Jóźwiak Burmistrz Dziwnowa. Regaty w pełni wykorzystują nasz nadmorski potencjał i w zależności od warunków atmosferycznych mogą zostać rozegrane na pełnym morzu, lub za zalewie kamieńskim – niewiele jest miejsc na świecie z takim wyborem! – podkreśla Burmistrz.


Rozpoczynające się regaty to znaczenie więcej niż rywalizacja na wodzie. Wśród atrakcji, jakie przygotowane są dla uczestników i widzów jest wyjątkowa strefa Kinder+Sport Joy of Moving, w której animatorzy zachęcają do bycia aktywnymi.
Regaty w Dziwnowie są prawdziwym świętem „optymistów”! Równolegle do wyścigów każdy chętny, w strefie Kinder+Sport będzie mógł spróbować swoich sił w żeglarstwie „na sucho”, poznać zasady bezpieczeństwa nad wodą i spędzić z nami aktywnie czas! – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za  program Kinder+Sport w Polsce.

 

Wszystkich pragnących kibicować lub wziąć aktywny udział w regatach i wydarzeniach towarzyszących zapraszamy do Portu Jachtowego w Dziwnowie w piątek i sobotę (14-15.09) do w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz niedzieli (16.09) do godziny 16:00.

Tagi: optimist, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949