TYP: a1

Memoriał Sieradzkiego na inaugurację sezonu klasy Omega

wtorek, 11 sierpnia 2020
Informacja prasowa/Dariusz Olejniczak

Zaplanowany na 15 i 16 sierpnia w Pucku Memoriał Juliusza Sieradzkiego będzie pierwszą imprezą klasy Omega w tym sezonie. Równocześnie będzie to inauguracja Porta Pucharu Polski w klasie Omega 2020. Do 12 sierpnia za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej można się zgłaszać do startu w Memoriale.

[t][/t] [s]Fot. Tadeusz Lademann[/s]

– Na razie mamy dwadzieścia zgłoszeń. Zapisy prowadzimy wyłącznie przez internet i przyjmujemy je tylko do środy 12 sierpnia – wyjaśnia Daniel Sokołowski, prezes Polskiego Związku Klasy Omega i ubiegłoroczny triumfator Memoriału w klasyfikacji Sport. – Ostatecznie załóg będzie pewnie więcej. Żeglarze będą rywalizować w grupach Standard i Sport. Liczymy na duże emocje.

Przed rokiem ścigało się 129 zawodników w 42 załogach. Rozegrano 9 wyścigów. We flocie Sport zwycięstwo przypadło załodze jachtu „Superkoszyk.pl” – Danielowi Sokołowskiemu, Mieszkowi Mórawskiemu i Piotrowi Inglotowi. Wygrali pięć z dziewięciu przeprowadzonych wyścigów. Natomiast w klasie Standard najlepsza była załoga „Anetki” – Romuald, Sebastian i Martyna Knasieccy (FutureNet – MT. T. SW Międzychód).

Tegoroczny Memoriał zapowiada nie tylko sportowe rozgrywki. Będzie także parada żeglarska przygotowana z myślą o żeglarzach, mieszkańcach i turystach przebywających w Pucku. Parada przejdzie ulicami Pucka w sobotę o godz. 18. Wezmą w niej udział zaproszeni goście, władze miasta i przede wszystkim załogi startujące w regatach. Jej uczestnicy, przy akompaniamencie orkiestry, przejdą promenadą z portu, obok fary, na Rynek Główny. Tam, o godz. 20 rozpocznie się koncert zespołu „Specyficzni”.

Regaty Memoriału Juliusza Sieradzkiego są organizowane dla uczczenia słynnego polskiego żeglarza, olimpijczyka z 1936 r., nauczyciela żeglarstwa i konstruktora jachtowego. To właśnie Juliusz Sieradzki w 1942 roku skonstruował jacht klasy narodowej Omega, który po zakończeniu wojny stał się najpopularniejszą polską jednostką.

Organizatorami tegorocznego Memoriału są Pomorski Związek Żeglarski i Polski Związek Klasy Omega. Patronem imprezy jest burmistrz Miasta Puck. Partnerzy regat to: MOKSiR Puck, VBW, APS, Orvaldi Power Protecion, Rooto System.

Memoriał rozgrywany jest w ramach Pucharu Polski Klasy Omega. Patronem tytularnym Pucharu Polski w klasie Omega jest firma PORTA, a partnerem honorowym firma Mine Master.

Patronami medialnymi są Żeglarski.info, nowezagle.pl, Magazyn Jachting i Polski Związek Żeglarski.

 

 

Zawiadomienie o regatach: https://www.klasaomega.pl/wp-content/uploads/2020/02/2020-Puck-Zawiadomienie-o-regatach.pdf

Strona internetowa do zgłoszeń: https://www.upwind24.pl/regatta/memorial-juliusza-sieradzkiego-2020?fbclid=IwAR3LSTkH_6-wZ8EsxvOH-nc_6Z2vr_m0CECSoJKB2FNlMV7v7_4nhXQver0

 

 

Tagi: regaty, omega
TYP: a3
0 0
Komentarze