TYP: a1

Łupinką przez Atlantyk

wtorek, 26 listopada 2013
Informacja prasowa
30 listopada o godz. 18 w Klubie Morza Zejman w Gdańsku przy ul. Motławskiej 1 odbędzie się spotkanie z żeglarzami, którzy pokonali Atlantyk na zaledwie 5-metrowym jachcie.

Nie lada gratka czeka na tych, którzy zajrzą do Klubu Morza Zejman w Gdańsku wieczorem w najbliższą sobotę. 30 listopada o godz. 18 odbędzie się tam spotkanie z żeglarzami, którzy pokonali Atlantyk na 5-metrowym jachcie. Jachtem tym jest tzw. setka, konstrukcji Janusza Maderskiego, o nazwie „Lilla My”. Na przełomie 2012/2013 roku Szymon Kuczyński (w ramach projektu o nazwie „Zew Oceanu”) wziął na niej udział w transatlantyckich samotnych regatach tych łódek przez Atlantyk i ukończył je na pierwszym miejscu. Stał się w ten sposób pierwszym Polakiem, który pokonał Ocean Atlantycki na tak małej żaglówce.

A nie był to koniec przygód „Lilly My”. Wkrótce potem przepłynęła ona Atlantyk ponownie. Tym razem jednak w podróży powrotnej do Europy towarzyszyła Szymonowi Dobrochna Nowak.

I to właśnie Szymon Kuczyński i Dobrochna Nowak będą gośćmi Zejmana w tę sobotę. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów. Żeglarze zdradzą też plany na najbliższą przyszłość – zapewniamy, że ekscytujące. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o rejsach „Lilly My” znaleźć można na stronie: www.zewoceanu.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492