TYP: a1

Łupinką przez Atlantyk

wtorek, 26 listopada 2013
Informacja prasowa
30 listopada o godz. 18 w Klubie Morza Zejman w Gdańsku przy ul. Motławskiej 1 odbędzie się spotkanie z żeglarzami, którzy pokonali Atlantyk na zaledwie 5-metrowym jachcie.

Nie lada gratka czeka na tych, którzy zajrzą do Klubu Morza Zejman w Gdańsku wieczorem w najbliższą sobotę. 30 listopada o godz. 18 odbędzie się tam spotkanie z żeglarzami, którzy pokonali Atlantyk na 5-metrowym jachcie. Jachtem tym jest tzw. setka, konstrukcji Janusza Maderskiego, o nazwie „Lilla My”. Na przełomie 2012/2013 roku Szymon Kuczyński (w ramach projektu o nazwie „Zew Oceanu”) wziął na niej udział w transatlantyckich samotnych regatach tych łódek przez Atlantyk i ukończył je na pierwszym miejscu. Stał się w ten sposób pierwszym Polakiem, który pokonał Ocean Atlantycki na tak małej żaglówce.

A nie był to koniec przygód „Lilly My”. Wkrótce potem przepłynęła ona Atlantyk ponownie. Tym razem jednak w podróży powrotnej do Europy towarzyszyła Szymonowi Dobrochna Nowak.

I to właśnie Szymon Kuczyński i Dobrochna Nowak będą gośćmi Zejmana w tę sobotę. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów. Żeglarze zdradzą też plany na najbliższą przyszłość – zapewniamy, że ekscytujące. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o rejsach „Lilly My” znaleźć można na stronie: www.zewoceanu.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 November

Zmarł Kazimierz Michalski - instruktor i wychowawca młodzieży, konstruktor i inspektor nadzoru technicznego, zasłużony działacz żeglarstwa polskiego.
piątek, 29 listopada 1991
Wystartowała do samotnego rejsu non stop Kay Cottee.
niedziela, 29 listopada 1987