TYP: a1

Kurs na wodę!

poniedziałek, 23 lipca 2018
Informacja prasowa

Z okazji Zlotu ZHP 2018 Centrum Wychowania Morskiego ZHP, wraz z Grupą Energa, sponsorem żaglowca Zawisza Czarny, przygotowują konkurs nie tylko dla harcerzy, promując wychowanie wodne i zachowania proekologiczne.

Konkurs „Kurs na wodę” będzie miał dwie odsłony: jedna odbędzie się na Zlocie i skierowana jest do jego uczestników, którzy, aby zdobyć nagrody, będą musieli poszerzyć swoją wiedzę o żeglarstwie, ekologii i bezpieczeństwie nad wodą. Druga, internetowa część konkursu otwarta jest dla wszystkich chętnych: klubów żeglarskich i sportowych, kół, stowarzyszeń i drużyn, które prowadzą wychowanie wodne. To propozycja skierowana szczególnie do tych środowisk, które pracują z dziećmi i młodzieżą ucząc żeglowania na Optymistach.

 

Zasady są proste: należy wykonać zdjęcie, nanieść na nie odpowiednie hasło i taką grafikę umieścić w portalu Facebook z odpowiednimi #tagami. Grafika ma zachęcać do zachowań proekologicznych nad wodą, a na zdjęciu powinien pojawić się Optymist. 25 najbardziej kreatywnych, przekonywujących i trafnych grafik zostanie nagrodzona paczką, w której znajdą się dwa żagle do Optymista, ufundowane przez Grupę Energa.

„Na małej łódce, takiej jak Optymist, młody człowiek może wszystko zrobić sam. Uczy się odpowiedzialności za siebie i sprzęt, poznaje zasady i nabiera wprawy w żeglowaniu- mówi komendant CWM ZHP hm. Rafał Klepacz.- To wspaniałe przygotowanie do dalszej nauki i właśnie dlatego, wraz z Grupą Energa, chcemy wspierać środowiska które pracują w ten sposób.”

Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie internetowej CWM ZHP: [REGULAMIN].

Zapraszamy do udziału!

Tagi: konkurs, optymisty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001