TYP: a1

Kryształowy Żagiel 2019 – ostatnie dni zgłoszeń

wtorek, 17 września 2019
Jędrzej Szerle/ www.zeglarski.info

Jeszcze 10 dni zostało na przesyłanie kandydatur do Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel 2019.

 

Od 2009 roku Pomorski Związek Żeglarski nagradza najlepszych żeglarzy, kluby i imprezy Kryształowymi Żaglami. Przez dziesięć edycji otrzymali ją m.in. Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) – brązowy medalista olimpijski z Londynu, Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) – zdobywczyni kwalifikacji olimpijskiej dla Polski na igrzyska w Tokio i Przemysław Struś (YKP Gdynia) – trener Tytusa Butowskiego, który zdobył w 2014 roku mistrzostwo Europy w klasie Optimist.

W tym roku Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego zdecydował, że Kryształowy Żagiel zostanie przyznany w dziewięciu kategoriach:

  • Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2019

To nagroda dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób (niekoniecznie finansowo) wspierają pomorskie żeglarstwo, zarówno dla osób fizycznych, jak i instytucji czy firm.

  • Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2019

To nagroda za najciekawsze wydarzenie żeglarskie na Pomorzu w roku 2019 – nie tylko dla regat, ale również zlotów, spotkań, jubileuszów czy jakichkolwiek innych akcji.

  • Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2019

To nagroda za rejs – bliski i daleki, morski i śródlądowy, samotny i załogowy, byle ciekawy i nietuzinkowy.

  • Pomorski Żeglarski Klub Roku 2019

To nagroda za działalność klubową w roku 2019 – za organizację regat, rejsów i innych projektów żeglarskich.

  • Pomorski Żeglarski Talent Roku 2019

To nagroda dla najmłodszych żeglarzy, którzy swoją postawą udowodnili już na co ich stać – zdobywając medale we wszelkiego rodzaju regatach albo wyróżniając się w żeglarstwie w jakikolwiek inny sposób.

  • Pomorski Edukator Żeglarstwa Roku 2019

To nagroda dla wychowawców, nauczycieli, szkół, klas, szkółek – słowem tych, którzy na co dzień edukują w zakresie żeglarstwa.

  • Pomorski Żeglarski Trener Roku 2019
  • Pomorska Żeglarka Roku 2019
  • Pomorski Żeglarz Roku 2019 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego

To nagrody dla tych trenerów, żeglarzy i żeglarek z Pomorza, którzy w 2019 roku zasłużyli na miano najlepszych.

Zgłoszenia kandydatur mogą przesyłać wszyscy zainteresowani. Warto pamiętać, że nagrody nie są przyznawane wyłącznie w żeglarskie morskim, ale również śródlądowym i lodowym. Dodatkowo Pomorski Żeglarski Talent Roku 2019 wiąże się również z nagrodą finansową dla trzech laureatów.

Nominowani w poszczególnych kategoriach ogłoszeni zostaną w październiku, po posiedzeniu Kapituły, której przewodzić będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureatów poznamy 24 listopada, podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która tym razem odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Wypełnione wnioski wysyłać należy na adres: j.jaloszewski@pozz.org.pl

 

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ

 

Tagi: Kryształowy Żagiel, nagroda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971