TYP: a1

Kryształowy Żagiel 2018: nominacje

środa, 24 października 2018
Informacja prasowa/Tomasz Falba

Poznaliśmy nominowanych do Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel 2018. W Gdańsku obradowała kapituła wyróżnienia.

[t][/t] [s]Fot. Tadeusz Lademann[/s]

Kryształowy Żagiel jest nagrodą PoZŻ, przyznawaną raz do roku za pomorskie osiągnięcia żeglarskie w roku minionym. W tym roku już po raz dziesiąty Kapituła obradowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, pod formalnym przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, przy wsparciu prezesa PoZŻ Bogusława Witkowskiego.

Gremium wyłoniło nominowanych w dziewięciu kategoriach.

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarz Roku 2018 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego” otrzymali: Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) za m.in. osiągnięcie pozycji trzeciego zawodnika rankingu World Sailing klasy RS:X, Ryszard Wojnowski i Maciej Sodkiewicz (Sekstant Szkoła Żeglarstwa) za dowodzenie jachtem „Lady Dana 44” w rejsie dookoła globu.

Nominacje w kategorii „Pomorska Żeglarka Roku 2018” uzyskały: Maja Dziarnowska(SKŻ Ergo Hestia Sopot), która w tym roku z powodzeniem ścigała się w klasie RS:X, Windsurf-Foil i Slalom, załoga: Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia) za m.in. czołowe miejsca w mistrzostwach Europy i świata juniorów w klasie 49erFX i Magdalena Kwaśna (ChKŻ) za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej dla Polski na IO w Tokio.

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarski Trener Roku 2018” otrzymali: Patryk Kuczys-Lutomski (MKŻ Arka Gdynia), Mateusz Hanke (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Maciej Dziemiańczuk (SKŻ Ergo Hestia Sopot) za przygotowanie sportowe trenowanych przez siebie zawodników.

Nominacje w kategorii „Pomorski Edukator Żeglarstwa Roku 2018”, za trud wychowywania i edukowania żeglarskiego dzieci i młodzieży, otrzymali: Magdalena Radzka (Yacht and Fun Mechelinki), Iwona Poźniak i Dariusz Kloskowski(ogólnowojewódzki program matematycznych zabaw nawigacyjnych na mapie morskiej) i Szkoła Żeglarstwa Szekla w Gdańsku.

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarski Talent Roku 2018” (połączone z nagrodą finansową) dla najmłodszych i najbardziej utalentowanych pomorskich żeglarzy, za sukcesy w tegorocznych regatach, otrzymali: Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Patryk Kosmalski (ChKŻ) i Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk).

Nominacje w kategorii „Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2018”: Volvo Gdynia Sailing Days, Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej i Mistrzostwa Europy w klasie RS:X w Sopocie za wysoki poziom organizacyjny najważniejszych pomorskich imprez żeglarskich.

Nominację w kategorii „Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2018” otrzymał rejs jachtu „Lady Dana 44” dookoła świata.

Nominacje w kategorii „Pomorski Żeglarski Klub Roku 2018” – za wzorową działalność organizacyjną w żeglarstwie – otrzymali: Chojnicki Klub Żeglarski (ChKŻ), Sopocki Klub Żeglarski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy.

Za wspieranie pomorskiego żeglarstwa nominacje w kategorii „Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa 2018” otrzymali: wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski, burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat, zastępca dyrektora Departamentu ds. Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Maciej Kowalczuk i dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury Aleksandra Maciborska-Pytka.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni w trakcie Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni 30 listopada o godz. 18.

Tagi: nagroda, Kryształowy Żagiel
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933