TYP: a1

Koncert dla dzieci w ramach Shanties

czwartek, 26 stycznia 2012
HALS
Od wielu lat jednymi z najpopularniejszych koncertów Festiwalu Shanties, cieszącymi się niesłabnącym powodzeniem są Koncerty dla Dzieci. To barwne przedstawienia, wypełnione wspólna nauką piosenek żeglarskich napisanych specjalnie dla dzieci, zawierających elementy ruchowe, grupowe tańce. To także konkursy dotyczące tematu koncertu i pojęć związanych z żeglarstwem w formie zagadek, quizów. Podczas koncertu widzowie stają się prawdziwymi wilkami morskimi, uczestniczą w przygodzie, jaka zdarzyć się może jedynie na wodzie. Zapraszamy na pokład żaglowca, na wielki rejs i przygodę, podczas której wspólnie będziemy zmagać się z żywiołami!


10.02 piątek, godz. 11.00

Centrum Kultury ROTUNDA, ul. Oleandry 1, Kraków
Koncert – widowisko żeglarskie dla dzieci
Scenariusz i reżyseria: zespół Klang
Opracowanie muzyczne i wykonanie: zespół Klang

Koncert zespołu Klang jest muzyczną namiastką prawdziwej żeglarskiej przygody, jaką można przeżyć w czasie rejsu morskiego. Dzieci w czasie koncertu słuchając i wykonując wspólnie z zespołem piosenki, poznają alfabet żeglarski - budowę żaglówki, nazwy żagli i elementy wyposażenia jachtu, a także poznają sytuacje jakie mogą się przydarzyć na morzu - sztorm, flauta czy choroba morska. Dynamiczne, pełne humoru piosenki, łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością oraz powtarzane przez nią refreny, a także zagadki, konkursy doskonale zachęcą do czynnego udziału w koncercie zarówno małą, jak i już dorosła publiczność.

cena biletu: 18,00 zł

Więcej informacji na temat programu i biletów na stronie Festiwalu Shanties www.shanties.pl.

Organizator:
Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki "HALS"
31-113 Kraków, ul. Straszewskiego 27 II p.
tel/fax 12/423 22 36
e mail: hals@hals.krakow.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899