TYP: a1

Kolosowe spotkania w Dworku: "Stary", młodzi i morze

wtorek, 7 stycznia 2014
Informacja prasowa
Pierwsze w 2014 roku Kolosowe spotkanie w krakowskim Dworku Białoprądnickim będzie pełną przygód i humoru opowieścią o grupie dwudziestolatków, którzy na pokładzie jachtu „Stary” opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy – jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie — z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarski Everest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat.

W sobotę (11 stycznia, godz. 17.00) zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego na spotkanie z Jackiem Wacławskim i Konstantym Kulikiem, którzy opowiedzą o swojej niezwykłej żeglarskiej wyprawie wokół obu Ameryk.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki Marcina Jamkowskiego i Jacka Wacławskiego „STARY”, MŁODZI I MORZE". Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Opowiada o potędze przyjaźni, pasji i upartego dążenia do celu. Przede wszystkim jednak to pean na cześć marzeń, bo - jak piszą autorzy - „wszystko zaczęło się od marzeń. Od postanowienia nastolatków, że w trakcie studiów wybudują jacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata”. Do książki jest dołączony film w reżyserii Konstantego Kulika "W Poszukiwaniu Legendy".

Sobota, 11 stycznia, godz. 17.00
Dworek Białoprądnicki, Sala Teatralna
Wstęp wolny

Organizatorzy:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kolosy.pl

Więcej informacji: www.dworek.krakow.pl/stary-mlodzi-i-morze
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852