TYP: a1

Kino pod Żaglami na BalticSail Gdańsk 2012

środa, 27 czerwca 2012
Informacja prasowa
Termin rozpoczęcia XVI Międzynarodowego Zlotu Żaglowców BalticSail Gdańsk zbliża się wielkimi krokami! Program tegorocznej imprezy gwarantuje, że miasto będzie tętniło życiem do późnych godzin wieczornych!

Od czwartku do soboty trwać będzie festiwal Kino pod Żaglami, zrealizowany przy współpracy ze Związkiem Miast i Gmin Morskich. W programie - filmy fabularne oraz reportaże o tematyce maryni-stycznej. Projekcje będą się odbywać w wyjątkowej scenerii – ekran zostanie umieszczony na pokładzie żaglowca zacumowanego na Ołowiance przy Centralnym Muzeum Morskim. W trzydniowym repertuarze znajdują się hity kinowe, takie jak „Gniew Oceanu” Wolfganga Petersena oraz filmy krótkometrażowe, jak zrealizowany przez Krzysztofa Barańskiego „Konstruktor żaglowców” – reportaż o Zygmuncie Choreniu. Wstęp na wszystkie pokazy filmów będzie bezpłatny! Szczegółowy program wraz z opisami filmów znajduje się na stronie www.balticsail.pl.

To nie koniec atrakcji podczas BalticSail Gdańsk! Festiwal „Szanty pod Żurawiem”ma liczne grono fanów, w tym roku od czwartku do soboty trwać będzie XIII edycja tej wyjątkowej imprezy. Tradycyjnie już w piątek odbędzie się Koncert Konkursowy o Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska. Autora najlepszej Szanty Premierowej wybierze jury z Jerzym Porębskim na czele. W tym roku muzyka szantowa rozbrzmiewać będzie nie tylko ze Sceny Głównej na Targu Rybnym. W programie tegorocznego festiwalu pojawiła się nowość - koncerty na kameralnej Scenie Autorskiej, usytuowanej na Ołowiance. „Szant w Marinie” będzie można posłuchać w piątek (6.07) i w sobotę (7.07) od godziny 18.30 do 21.30. XIII edycję festiwalu „Szanty pod Żurawiem” zwieńczy sobotni koncert „Szanty i jazz” na Scenie Głównej na Targu Rybnym.

Do stałych punktów programu lipcowego wydarzenia należą rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładach goszczących w Gdańsku jednostek. W tym roku od 5 do 8 lipca u nabrzeża Motławy zacumują między innymi Bryza H, Baltic Star, BalticBeauty, Ark, Hansine oraz Zjawa IV. Pokłady żaglowców będą dostępne dla zwiedzających przez całe 4 dni Zlotu! Rejsy będą się odbywać od czwartku do niedzieli i będą trwać około 3-4 godzin, w zależności od warunków pogodowych i chęci żeglujących.Zachęcamy do śledzenia strony www.balticsail.pl, wkrótce do sprzedaży trafią bilety na kolejne rejsy!

Rejsy po Zatoce Gdańskiej, zwiedzanie żaglowców, koncerty na dwóch scenach i pokazy filmów nad brzegiem Motławy – to tylko część atrakcji, które czekają na gości tegorocznej edycji BalticSail Gdańsk!

Spotkajmy się w Gdańsku!

Program.pdf

Filmy.pdf
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580