TYP: a1

Kinder+Sport: Polacy na największych regatach na świecie!

czwartek, 29 marca 2018
Informacja prasowa

Puchar narodów, oraz kolorowa parada prawie 1400 uczestników regat Lake Garda Meeting Optimist Class, przeszła malowniczymi uliczkami miasteczka Riva nad Jeziorem Garda i oficjalnie zainaugurowała największe na świecie regaty dla klas jednoosobowych. Na starcie zobaczymy 83 Polaków.

Będzie to już 36 edycja tych wyjątkowych regat organizowanych, przez klub z 90-letnią tradycją - Fraglia Vela Riva. W 2012 roku w trakcie  regat ustanowiony został Rekord Guinessa, w ilości startujących łódek, a od tego czasu liczba uczestników stale rośnie! W imprezie zobaczymy reprezentantów 33 krajów - od przedstawicieli silnych europejskich kard, przez reprezentantów  z Kanady, Brazylii i Stanów Zjednoczonych, aż po debiutującą Japonię. Z Polski w regatach weźmie udział aż 83 małych żeglarzy reprezentujących kluby z całek Polski, m.in.  z Chojnic, Gdyni, Giżycka, Iławy,Krakowa, Tarnobrzegu, Warszawy czy też Wrocławia.

Pierwszego dnia regat, 28 marca oprócz otwarcia odbyła się rywalizacja Pucharu Narodów, w którym każdy kraj wystawił jednego reprezentanta. Polskich barw bronił Rafał Pogorzelski (Chojnicki Klub Żeglarski) – ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Polski klasy Optimist w grupie A. Przy chłodny popołudniowym wietrze „Ora” rozegrano 2, widowiskowe, zlokalizowane blisko brzegu wyścigi.  Zwyciężył Thommem Maxime ze Szwajcarii, trenujący na co dzień z Yacht Klubem Polski Gdynia, przed zawodnikami z Francji i Włoch. Pogorzelski żeglował równo i ukończył rywalizację na wysokiej 6 pozycji. W czwartek o 13:00 odbędzie się pierwszy wyścig flotowy, których zaplanowano w regatach dziewięć. Zawodnicy klasy Optimist są podzieleni na dwie kategorie wiekowe - kadeci (9-11 lat) oraz juniorzy (12-15 lat).

Wśród atrakcji, jakie przygotowane są dla uczestników oraz kibiców regat jest wyjątkowe miasteczko Kinder+Sport, w którym animatorzy zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Przygotowano strefy gier i zabaw sprawnościowo–poznawczych, opartych na metodzie „Joy of Moving”. W czwartek, po zejściu z wody, do wspólnej zabawy w miasteczku zaproszone zostały dzieci z klubu organizatora regat oraz wszystkich polskich drużyn.

 

Tagi: Garda, Optimist, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580