TYP: a1

Karol Jabłoński mistrzem świata

środa, 28 lutego 2018
Z mediów

Już po raz dwunasty w swojej karierze Karol Jabłoński został mistrzem świata w bojerowej klasie DN. Regaty zostały przeprowadzone 26-27 lutego na Jeziorze Wielimie koło Szczecinka. 

[t][/t] [s]Fot. Robert Hajduk[/s]

Srebrny medal wywalczył Robert Graczyk, a brąz zdobył Łukasz Zakrzewski. Regaty odbyły się w dniach 26-27 lutego na jeziorze Wielimie w okolicach Szczecinka.

Do regat przystąpiło 158 zawodników z 16 krajów. Od pierwszych wyścigów liderem regat był Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn, który bronił tytułu i ostatecznie zdobył go już po raz dwunasty.  Srebrny medal zdobył Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) a brązowy Łukasz Zakrzewski (także MKŻ Mikołajki). Ostatecznie Polacy zajęli 7 miejsc w pierwszej dziesiątce regat. 

Warto wspomnieć, że poza 12 złotymi medalami mistrzostw świata Karol Jabłoński ma na swoim koncie cztery wicemistrzostwa. Ma na koncie także sukcesy w żeglarstwie morskim i jest jedynym Polakiem, który stał za sterem jachtu rywalizującego w regatach o Puchar Ameryki, doprowadzając hiszpański zespół do półfinałów. 

Tagi: Karol Jabłoński, bojery, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 kwietnia

Linię mety okołoziemskich regat w Portsmouth mija s/y "Copernicus" pod Kpt. Zygfrydem Perlickim.
czwartek, 25 kwietnia 1974
Z Buenos Aires wyruszył w rejs do Polski s/y "Euros"; w czasie nieprzerwanej żeglugi załoga z Kpt. Henrykiem Jaskułą dopłynęła do Helu w ciągu 90 dni po przebyciu 8276 mil.
środa, 25 kwietnia 1973
Z Cannes (z postojem w Giblartarze) wyruszył w samotny rejs przez Atlantyk Alain Gerbault na "Firecrest"; dotarł do Nowego Jorku po 101 dniach żeglugi.
środa, 25 kwietnia 1923
Nieopodal Wysp Kanaryjskich podczas próby bicia rekordu żeglugi 24-godzinnej wywraca się katamaran "Mediatis Region Aquitaine".
wtorek, 25 kwietnia 2006
Henryk Jaskuła zdobywa patent kapitański.
niedziela, 25 kwietnia 1971
Na skały Hamstone w południowej Anglii wpada "Herzogin Cecile".
sobota, 25 kwietnia 1936