TYP: a1

Karol Jabłoński mistrzem świata

środa, 28 lutego 2018
Z mediów

Już po raz dwunasty w swojej karierze Karol Jabłoński został mistrzem świata w bojerowej klasie DN. Regaty zostały przeprowadzone 26-27 lutego na Jeziorze Wielimie koło Szczecinka. 

[t][/t] [s]Fot. Robert Hajduk[/s]

Srebrny medal wywalczył Robert Graczyk, a brąz zdobył Łukasz Zakrzewski. Regaty odbyły się w dniach 26-27 lutego na jeziorze Wielimie w okolicach Szczecinka.

Do regat przystąpiło 158 zawodników z 16 krajów. Od pierwszych wyścigów liderem regat był Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn, który bronił tytułu i ostatecznie zdobył go już po raz dwunasty.  Srebrny medal zdobył Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) a brązowy Łukasz Zakrzewski (także MKŻ Mikołajki). Ostatecznie Polacy zajęli 7 miejsc w pierwszej dziesiątce regat. 

Warto wspomnieć, że poza 12 złotymi medalami mistrzostw świata Karol Jabłoński ma na swoim koncie cztery wicemistrzostwa. Ma na koncie także sukcesy w żeglarstwie morskim i jest jedynym Polakiem, który stał za sterem jachtu rywalizującego w regatach o Puchar Ameryki, doprowadzając hiszpański zespół do półfinałów. 

Tagi: Karol Jabłoński, bojery, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851