TYP: a1

Już w weekend w Sopocie finałowe rozdanie pucharowe klasy Nautica 450

czwartek, 21 września 2017
Informacja prasowa

Przed nami końcowe odlaczanie do finałowych regat Pucharu Polski klasy Nautica 450. Załogi spotkają się ponownie na wodach Zatoki Gdańskiej, tym razem podczas regat o Puchar UKS Navigo klasy Nautica 450, które odbędą się w najbliższy weekend w Sopocie (23-24.09.2017).

[t][/t] [s]Fot. Piotr Kowalczyk - Stormy74 Photography[/s]

Oprócz jachtów klasy Nautica 450 regaty rozgrywać będą także załogi katamaranów, które staną na starcie Mistrzostw Polski klasy F18, Mistrzostw Polski katamaranów Open i regat o Puchar UKS Navigo A-class. Podczas dwóch dni regatowych dla wszystkich startujących jednostek zaplanowanych zostało sześć wyścigów.

W klasie Nautica 450, po startach podczas BMW Warsaw Sailing Days 2017 w Nieporęcie, załoga Sailing Machine Team w składzie Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, umocniła się na pozycji lidera Pucharu Polski, zatem wygląda na to, że przechodni puchar klasowy wróci po rocznej przerwie do stolicy. Natomiast obsada kolejnych pozycji nie jest jeszcze przesądzona i tam zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Na drugim miejscu po pięciu startach uplasował się ProData Team z Poznania z Witoldem Małeckim za sterem, a tuż za nimi, ze stratą niespełna 20 punktów - załoga Anny Jabłońskiej, HRM Racing Team, zatem każde oczko będzie na wagę złota. Każdy punkt będzie się liczył także dla załóg, które w pucharowej klasyfikacji zajmują obecnie miejsca 4-6, bo dzielą jeszcze mniejsze różnice punktowe. Są to kolejno ekipy POL 61 'Stale na fali' Team, POL 42 Podfruwajka Team i POL 59 Pekabud Team.

 

Zapraszamy do kibicowania wszystkim załogom, które wystartują w Sopocie w najbliższy weekend i jak zawsze trzymamy kciuki za dobrą żeglarsko pogodę i tylko pomyślne wiatry

Tagi: Nautica 450, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861