TYP: a1

Jakub Rozwadowski Mistrzem Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff

wtorek, 17 września 2019
Informacja prasowa/ Natalia Majcher

W dniach 14-15 września odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff. W Sopocie ścigało się 25 zawodników. Mistrzem Pomorza został Jakub Rozwadowski z Akademii Żeglarstwa Prestige startując na licencji SKŻ Sopot.

Przez dwa dni zmagań wiatr nie oszczędzał młodych żeglarzy. W sobotę zanotowano 26, a w niedzielę nawet 28 węzłów. Tak silne podmuchy przy stosunkowo krótkiej, szpiczastej fali w połączeniu z bardzo dynamiczną trasą slalomową, były dużym wyzwaniem dla uczestników. Mimo tak ciężkich warunków żeglarskich na Zatoce Gdańskiej, udało się rozegrać 7 z 8 zaplanowanych wyścigów.

Sił do walki dodawał zawodnikom gorący doping kibiców z sopockiego molo, a także zapewniony przez organizatora ciepły, energetyczny posiłek w zaprzyjaźnionej restauracji. Mistrzostwo Pomorza wywalczył Jakub Rozwadowski.

– Zwycięstwo Kuby z jednej strony jest bardzo pozytywną niespodzianką bo regatowa grupa O’pen Skiff w Akademii Żeglarstwa Prestige ma dopiero rok – tłumaczy Kamil Zwolak, trener prowadzący AŻ Prestige Sopot. – Z drugiej strony, zrealizowaliśmy założony plan, który opiewał na systematyczną pracę w klubie oraz dwa zgrupowania i to przyniosło efekt. Jest to nasz pierwszy mały sukces. Gratulacje należą się całej naszej grupie bo dużo szybciej można podnosić poziom sportowy jeśli trenuje się w zaangażowanym zespole. Chciałbym tu także podziękować rodzicom zawodników, bo to z ich inicjatywy powstała ta grupa. Czujemy się docenieni również faktem, że przyjeżdżają się z nami ścigać zawodnicy z Krakowa czy z Olsztyna. Duże podziękowania dla trenerów z Gdyni, Krakowa i Olsztyna za stawienie się na naszych regatach oraz promocję klasy O’pen Skiff. Jest nas coraz więcej, a to cieszy.

Drugie miejsce zajął Max Betlejewski (MKŻ Arka Gdynia), a trzecie Zuzanna Rodzeń, druga zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy, także z MKŻ Arka Gdynia. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Jan Pacheco (KŻ Horn Kraków), który wygrał 6 z 7 wyścigów. Zwycięstwo w tym jednym niewygranym skradła mu wspomniana wyżej Zuzanna Rodzeń.

Organizatorem Mistrzostw Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff jest Akademia Żeglarstwa Prestige Sopot i Polskie Stowarzyszenie Klasy O’pen Skiff. Regaty dofinansowane są przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871