TYP: a1

IV Żeglarska Parada Świętojańska - galeria zdjęć

środa, 24 czerwca 2020
Zdjęcia: Witold Tylec

Właśnie udało nam się z pewnym opóźnieniem 'wywołać' kilka zdjęć z IV Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, wykonanych przez naszego fotoreportera Witolda Tylca, który przedzierał się przez fale zatoki na pontonie prasowym. Zmókł przy tym niemiłosiernie, ale efektem są piękne ujęcia parady z wody. Więcej zdjęć opublikujemy we wspomnieniowym fotoreportażu we wrześniowym numerze magazynu "Morze", poniżej część fotografii z tej sesji.

 

Tagi: Żeglarska Parada Świętojańska, Gdańsk, Gdynia, Generał Zaruski, Dar Młodzieży
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872