TYP: a1

IV Żeglarska Parada Świętojańska - galeria zdjęć

środa, 24 czerwca 2020
Zdjęcia: Witold Tylec

Właśnie udało nam się z pewnym opóźnieniem 'wywołać' kilka zdjęć z IV Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, wykonanych przez naszego fotoreportera Witolda Tylca, który przedzierał się przez fale zatoki na pontonie prasowym. Zmókł przy tym niemiłosiernie, ale efektem są piękne ujęcia parady z wody. Więcej zdjęć opublikujemy we wspomnieniowym fotoreportażu we wrześniowym numerze magazynu "Morze", poniżej część fotografii z tej sesji.

 

Tagi: Żeglarska Parada Świętojańska, Gdańsk, Gdynia, Generał Zaruski, Dar Młodzieży
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883