TYP: a1

Integracja pod żaglami

niedziela, 5 czerwca 2011

Fot. BernieCB
Miasto Gdańsk we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz firmą 3 Sports & Events zapraszają dzieci we wtorek, 7 czerwca o godzinie 11 do Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego – Centrum Galion w Górkach Zachodnich do zabawy integracyjnej pod żaglami.


Poprzez zabawę i naukę podstaw żeglarstwa dzieci niepełnosprawne będą miały okazję integrować się z dziećmi pełnosprawnymi. Każdy uczestnik festynu będzie brał udział w zdobywaniu sprawności żeglarskich. Na specjalnie przygotowanych „Kartach Młodego Żeglarza”, dzieci będą zbierać pieczątki z różnych stanowisk.

Główną atrakcją festynu będzie możliwość żeglowania, pod opieką sternika, na jachtach typu: Laser Bahia, Hobby Cat czy Balt 23. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Lifeguard Gdańsk dzieci będą miały możliwość poznania podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontakcie z wodą, a także wziąć udział w rzucaniu kołem ratunkowym czy poznać warsztat pracy ratowników z kąpielisk morskich w Gdańsku. W ramach profilaktyki bezpiecznej kąpieli, zostaną zaprezentowane akcje letnie, które przygotowali ratownicy MOSiR w Gdańsku. Przygotowano prezentacje opasek na rękę w ramach projektu MAMO TU JESTEM.

Więcej informacji: www.mosir.gda.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze