TYP: a1

Impuls dla Przywidza

czwartek, 16 lutego 2017
Informacja prasowa/Tomasz Falba

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się w tym roku w Przywidzu. 15 lutego zawarte zostało porozumienie o organizacji obu imprez.

[t]Wójt Marek Zimakowski (z lewej) oraz  prezes Bogusław Witkowski[/t] [s]Urząd Gminy w Przywidzu[/s]

Porozumienie podpisali w Przywidzu wójt gminy Przywidz Marek Zimakowski oraz prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

- To będzie znakomita okazja nie tylko do promocji żeglarstwa - przekonuje prezes Witkowski. - Ale również żeglarskich walorów gminy Przywidz.

Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza, na którą składają się m.in. spotkania ze znanymi żeglarzami, projekcje filmów żeglarskich, prezentacja wystaw i zabawa na symulatorach żeglarskich. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Wydarzenie – skierowane do lokalnych społeczności – organizowane jest co roku przez Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu miejscowych władz samorządowych. Do tej pory Święto Żeglarstwa odbyło się w Wejherowie, Tczewie i Kartuzach.

Finałem imprezy będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której prezentowani są najlepsi żeglarze regionu, honorowani „Kryształowym Żaglem” – nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

- Mamy nadzieję, że tego rodzaju impreza będzie stanowiła impuls do rozwoju żeglarstwa na terenie naszej gminy - mówi wójt Zimakowski. - Mamy ku temu świetne warunki.

 

Gmina Przywidz liczy ok. 6 tysięcy mieszkańców. Sam Przywidz, pięknie położony nad Jeziorem Przywidzkim, jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Pomorza.

Zarówno Święto Żeglarstwa, jak i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się 2 grudnia w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Przywidzu.

Podczas spotkania ustalono również, że w ramach przygotowania do wydarzenia dzieci i młodzież z gminy Przywidz wewezmą udział w bezpłatnych rejsach żaglowcem „Zawisza Czarny”, które organizuje co roku we wrześniu PoZŻ w kolejnych odsłonach projektu „Pomorze na morze”.

Tagi: Przywidz, Święto Żeglarstwa, Pomorska Gala Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
Juliusz R. 0górkowski: święto żeglarstwa w grudniu? coś się komuś chyba pop...
sobota, 18 lutego 2017, 9:28 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998