TYP: a1

Impuls dla Przywidza

czwartek, 16 lutego 2017
Informacja prasowa/Tomasz Falba

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się w tym roku w Przywidzu. 15 lutego zawarte zostało porozumienie o organizacji obu imprez.

[t]Wójt Marek Zimakowski (z lewej) oraz  prezes Bogusław Witkowski[/t] [s]Urząd Gminy w Przywidzu[/s]

Porozumienie podpisali w Przywidzu wójt gminy Przywidz Marek Zimakowski oraz prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

- To będzie znakomita okazja nie tylko do promocji żeglarstwa - przekonuje prezes Witkowski. - Ale również żeglarskich walorów gminy Przywidz.

Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza, na którą składają się m.in. spotkania ze znanymi żeglarzami, projekcje filmów żeglarskich, prezentacja wystaw i zabawa na symulatorach żeglarskich. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Wydarzenie – skierowane do lokalnych społeczności – organizowane jest co roku przez Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu miejscowych władz samorządowych. Do tej pory Święto Żeglarstwa odbyło się w Wejherowie, Tczewie i Kartuzach.

Finałem imprezy będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której prezentowani są najlepsi żeglarze regionu, honorowani „Kryształowym Żaglem” – nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

- Mamy nadzieję, że tego rodzaju impreza będzie stanowiła impuls do rozwoju żeglarstwa na terenie naszej gminy - mówi wójt Zimakowski. - Mamy ku temu świetne warunki.

 

Gmina Przywidz liczy ok. 6 tysięcy mieszkańców. Sam Przywidz, pięknie położony nad Jeziorem Przywidzkim, jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Pomorza.

Zarówno Święto Żeglarstwa, jak i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się 2 grudnia w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Przywidzu.

Podczas spotkania ustalono również, że w ramach przygotowania do wydarzenia dzieci i młodzież z gminy Przywidz wewezmą udział w bezpłatnych rejsach żaglowcem „Zawisza Czarny”, które organizuje co roku we wrześniu PoZŻ w kolejnych odsłonach projektu „Pomorze na morze”.

Tagi: Przywidz, Święto Żeglarstwa, Pomorska Gala Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
Juliusz R. 0górkowski: święto żeglarstwa w grudniu? coś się komuś chyba pop...
sobota, 18 lutego 2017, 9:28 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939