TYP: a1

I love Poland wygrywa w swojej klasie regaty St. Marteen

wtorek, 10 marca 2020
Z mediów

Jacht I love Poland dowodzony przez kapitana Grzegorza Baranowskiego zwyciężył w regatach  St. Maarten Heineken Regatta w klasie jachtów Ocean Racing 1.


Była to już 40. edycja regat na St. Maarten. W klasie największych jachtów sportowych, CSA Ocean Racing 1, udział brało osiem jednostek a cztery z nich startowały pod polską banderą: I Love Poland (Grzegorz Baranowski), Ocean Challenge Yacht Club – Austrian Ocean Race Project (Przemysław Tarnacki), Nova Scotia – Sailing Poland (Robert Probe) i Green Dragon (Rafał Sawicki). Załoga Przemysława Tarnackiego zajęła 4 lokatę w grupie, na 5 i 6 pozycji znalazły się „Nova Scotia – Sailing Poland” i „Green Dragon”.

Jeżeli nie będzie żadnych zmian w kalendarzu zespołu regatowego I Love Poland, polskie Volvo Open 70 zobaczymy po raz kolejny na kwietniowych regatach Les Voiles de Saint-Barth zamykających karaibski sezon regatowy.

WYNIKI

Tagi: I love Poland, jacht, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629