TYP: a1

I love Poland wygrywa w swojej klasie regaty St. Marteen

wtorek, 10 marca 2020
Z mediów

Jacht I love Poland dowodzony przez kapitana Grzegorza Baranowskiego zwyciężył w regatach  St. Maarten Heineken Regatta w klasie jachtów Ocean Racing 1.


Była to już 40. edycja regat na St. Maarten. W klasie największych jachtów sportowych, CSA Ocean Racing 1, udział brało osiem jednostek a cztery z nich startowały pod polską banderą: I Love Poland (Grzegorz Baranowski), Ocean Challenge Yacht Club – Austrian Ocean Race Project (Przemysław Tarnacki), Nova Scotia – Sailing Poland (Robert Probe) i Green Dragon (Rafał Sawicki). Załoga Przemysława Tarnackiego zajęła 4 lokatę w grupie, na 5 i 6 pozycji znalazły się „Nova Scotia – Sailing Poland” i „Green Dragon”.

Jeżeli nie będzie żadnych zmian w kalendarzu zespołu regatowego I Love Poland, polskie Volvo Open 70 zobaczymy po raz kolejny na kwietniowych regatach Les Voiles de Saint-Barth zamykających karaibski sezon regatowy.

WYNIKI

Tagi: I love Poland, jacht, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 May

"America 3" wygrywa regaty o Puchar Ameryki, po raz pierwszy rezegrane w klasie IAAC.
sobota, 16 maja 1992
Na trzeci etap (czteroetapowego rejsu z udziałem w Tall Ships Australia 88) z Hawany wyruszył s/y "Nitron" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Kani; etap ten prowadził z Hawany, przez Kanał Panamski, Pacyfik, Sydney.
sobota, 16 maja 1987