TYP: a1

Horyzonty 2014 rozdane

wtorek, 10 marca 2015
Informacja prasowa
Czwartkowy wieczór 5 bm. w Studiu S1 Radia Szczecin należał do żeglarzy – po raz drugi rozdano Horyzonty 2014, czyli wyróżnienia za popularyzację Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Te szczególne nagrody przyznano podczas II Gali Szlaku, na której spotkali się przedstawiciele nie tylko żeglarskiego Pomorza Zachodniego.

Horyzonty 2014

Podczas uroczystej imprezy zorganizowanej przez SEJK Pogoń wraz ze Związkiem Portów i Przystani Jachtowych, zaprezentowano 21 kandydatur, w siedmiu kategoriach. – To wyróżnienie dla wszystkich, którzy rozsławiają nasz szlak w żeglarskim świecie – mówił Zbigniew Jagniątkowski, prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych.

Tym samym uhonorowano gospodarzy i organizatorów najważniejszych imprez i wydarzeń żeglarskich, które odbyły się na Szlaku w minionym roku. Oryginalne statuetki otrzymali również przedstawiciele przystani jachtowych, mediów i załoganci jachtu roku. Jednym z bohaterów czwartkowej gali był burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski, który został uznany Osobowością Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego 2014. Honorowym Ambasadorem Szlaku został natomiast marszałek Olgierd Geblewicz. O oprawę muzyczną imprezy zadbał znany zespół Qftry…

LAUREACI HORYZONTÓW 2014:

Osobowość Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego: Andrzej Wyganowski
nominowani: Zbigniew Andruszkiewicz, Piotr Stelmarczyk

Żeglarska impreza roku: 50. Etapowe Regaty Turystyczne
nominowani: Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim, Sail-Świnoujście 2014

Sportowe wydarzenie roku: Mistrzostwa Świata w kl. Laser Radial w Dziwnowie
nominowani: Mistrzostwa Europy kl. Słonka - Kamień Pomorski, Puchar Świata w Match Racingu

Jacht roku: s/y „Sharki”
nominowani: s/y „Truxa”, s/y „Wisła”

Marina - port jachtowy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego: Marina Kamień Pomorski
nominowani: Camping Marina PTTK, Dziwnów

Dziennikarz Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego: Katarzyna Wolnik-Sayna
nominowani: Krzysztof Krygier, Martina Muller

Media Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego: Kurier Szczeciński
nominowani: Obserwator Morski, Portal Moja Łasztownia

Nagroda specjalna – Honorowy Ambasador Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

Gala współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Relacja i zdjęcia: www.marinas.pl
Tagi: Horyzonty, Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933