TYP: a1

Hania Zembrzuska najszybszą kobietą świata w klasie RSX

czwartek, 29 marca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
Hania Zembrzuska jest najszybszą kobietą świata w klasie RSX. W konkurencji Speed osiągnęła największą prędkość 25.92 węzłów. W klasyfikacji generalnej nasza zawodniczka zajęła 29 miejsce, a poniżej 21 lat 4 miejsce. Zakończone w środę Mistrzostwa Świata w Windsurfingu szczecinianka może zaliczyć do udanych.

Podczas całych regat pogoda nie sprzyjała żeglarzom. Starty były przekładane lub anulowane. Tak właśnie stało się z ostatnim, medalowym wyścigiem. Zbyt silny wiatr na akwenie u wybrzeży Kadyksu pokrzyżował plany zawodników. Wyniki podane są po 10 startach.

Doskonale spisały się Polki. Zofia Klepacka jest wicemistrzynią świata, Maja Dziarnowska zajęła 5 miejsce, Agnieszka Bliska 23, Hania 29, a jej klubowa koleżanka Natalia Kacprzyk uplasowała się na 53 pozycji.

Trochę gorzej poszło panom. Zarówno wicemistrz świata Piotr Myszka jak i aktualny mistrz Europy Przemysław Miarczyński, regat w Hiszpanii nie zaliczą do udanych. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wracamy z regat mistrzowskich bez medalu dla Polski wśród mężczyzn. Jan Handke zakończył zawody na 99 miejscu.

Mistrzostwa Świata w windsurfingu, w klasie RSX rozgrywane były w Kadyksie od 21 do 28 marca. Do Hiszpanii poleciało 3 zawodników ze Szczecina. Jest to jeden z pierwszych startów naszych zawodników w imprezach dla seniorów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June