TYP: a1

Czajor optymista

czwartek, 25 kwietnia 2013
Informacja prasowa
We wtorek 23 kwietnia w ramach naszego cyklu spotkań z żeglarskimi olimpijczykami, o swojej karierze sportowej opowiedział Marcin Czajkowski, zwany Czajorem. Multimedalista mistrzostw Polski w klasach Optimist, 470 i 49er oraz w formule Mach Racing, podzielił się opowieścią o swoich żeglarskich początkach, kiedy to jego ulubionym zajęciem na jachcie było łowienie ryb i kąpiele w jeziorze, a nie samo żeglowanie.

Już jako zawodnik, Czajor przez całą swoją karierę, co rusz wyznaczał sobie wyższe cele wynikowe. Bardzo szybko po osiągnięciu kolejnego sukcesu chciał być jeszcze lepszy. I tak w końcu, kolejnym etapem stały się igrzyska olimpijskie, najpierw samo zakwalifikowanie się do nich, a później jak najlepsze miejsce.

Pokonując wiele przeciwności swoją karierę uwieńczył dwukrotnym startem w igrzyskach i zdobyciem nominacji olimpijskiej dla Polski w klasie 49er na Igrzyska w Londynie.

Marcin opowiadał również jak dużo trzeba trenować, aby utrzymać się na olimpijskim poziomie i móc rywalizować z czołówką światową. Młodzież, która przyszła na spotkanie, nakłaniał do walki o swoje marzenia i nie poddawanie się nawet w trudnych sytuacjach.

- „Chociaż celem, niemal każdego sportowca są igrzyska olimpijskie, to osiąganie dobrych wyników w innych regatach jest również celem samym w sobie i daje dużo satysfakcji” – mówił. - „Swojej żeglarskiej przygody nie zamieniłbym na żadną inną.”

We wtorek, 30 kwietnia gościem spotkań z cyklu "Polskie żagle na igrzyskach olimpijskich" będzie czterokrotny olimpijczyk i medalista Igrzysk w Londynie, Przemysław Miarczyński wraz ze swoim trenerem Pawłem Kowalskim.

Spotkania odbywają się w siedzibie POZŻ, al. Jana Pawła II 11 w Gdyni o godzinie 17.00. Spotkania są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt pod adresem natalia.szymczyk@pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 September

Z Gdyni wyruszył w rejs s/y "Nirwana" (Kpt. Wiesław Kłosowski) do Miami i z powrotem (powrót 26.05.1991 r.).
sobota, 29 września 1990