TYP: a1

Cumy rzuć z Radiem Łódź!

czwartek, 16 maja 2013
Informacja prasowa
Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się KUBRYK 2013 czyli XXIX Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską. Tegoroczny Kubryk, odbywa się pod hasłem: CUMY RZUĆ Z RADIEM ŁÓDŹ!

Ramowy program:

W piątek, 24 maja od godz. 20:00 - zapraszamy do przystani artystycznej KEJA PUB na koncert „Pieśni z Kubryku” dla entuzjastów muzyki żeglarskiej w wydaniu „tawernianym” (Łódź, ul. Kopernika 46, róg ulic Kopernika/Łąkowej).

Sobota, 25 maja – Kino ŁDK, ul. Traugutta 18
od godz. 16:30 – „Żeglarska Kraina Łagodności” czyli koncert ballad żeglarskich i muzyki folk.
od godz. 20:00 – „Więcej Morza” czyli koncert główny.

Po raz pierwszy w Łodzi wystąpi Chris Ricketts z Anglii:Gościć także będziemy Ulę Kapałę z Dublina: http://soundcloud.com/ulakapala/ula-kapala-follow-me-up-to#play

Ponadto usłyszymy Flash Creep, Wikingów, Ryczące Dwudziestki i North Cape. Tradycyjnie gospodarzem będzie zespół Cztery Refy, który 29 lat temu wraz z żeglarzami z łódzkiego AKŻ zorganizował pierwsze Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską znane powszechnie jako Kubryk. Więcej szczegółów w załączniku i na stronie www.kubryk.szanty.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941