TYP: a1

Co możemy zrobić dla Zatoki Gdańskiej?

czwartek, 22 listopada 2018
Informacja prasowa

Daj się wciągnąć do dyskusji o tym, jak współużytkownicy wody i plaż mogą działać na rzecz naszego akwenu. Czy możemy bez wyrzutów sumienia do morza wrzucić skórkę od banana? Co można złapać przy pomocy płetwy sterowej jachtu? Którzy z fanów wodnych atrakcji nad Zatoką śmiecą? Na te i inne pytania odpowiedzą nasi paneliści.

[t][/t] [s]Fot. B. Modelski/Regaty Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018[/s]Teoretycznie zarówno mieszkańcy Trójmiasta jak i przyjezdni chcieliby, żeby morze było wolne od śmieci a plaża nieskazitelnie czysta.  W sobotę 24 listopada porozmawiamy o tym, jak to wygląda w praktyce. Co naszej wodzie szkodzi, ile kosztuje sprzątanie i jak zwykły turysta czy wodniak może działać proekologicznie. Czy tak naprawdę chce? Społeczności żeglarskie na całym świecie podejmują różne inicjatywy na rzecz środowiska wodnego – czy my też możemy się czymś pochwalić w tej dziedzinie? I czy nasi żeglarze są chętni, aby dać przykład innym?

Organizatorzy panelu, Yacht Club Gdańsk, organizator regat Nord Cup Gdańsk, Stowarzyszenie Klasy Nautica 450 oraz Centrum Hevelianum zapraszają do Wozowni przy Centrum Hevelianum na spotkanie o naszych postawach wobec środowiska i ekologicznie zrównoważonych praktykach na wodzie.

Do dyskusji włączą się:

Michał Bała ze Stacji Morskiej imienia Prof. Krzysztofa Skóry - Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwent oceanografii, specjalizujący się w biologii morza, a prywatnie miłośnik przyrody i zapalony wędkarz.

Leszek Paszkowski – dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, gospodarz gdańskich marin i plaż, a także ich aktywny użytkownik - jako mors i sternik jachtowy,

Bogusław Witkowski – niezwykle zasłużony dla polskiego morza,  honorowy członek Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej , prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego zrzeszającego wszystkie pomorskie jacht kluby,  

Paweł Kołodziński – doświadczony zawodnik klasy 49er, medalista Mistrzostw Europy oraz reprezentant Polski na Olimpiadzie w Londynie i Rio.

Dyskusję poprowadzi: Michał Korneszczuk – utytułowany zawodnik regatowy, organizator regat żeglarskich Nord Cup oraz szef polskiego oddziału firmy Pantaenius specjalizującej się w ubezpieczeniach jachtów.  

Liczymy także na pytania od publiczności.

Dyskusja „Czy żeglarstwo może być eko?” odbędzie się 24 listopada (sobota) o g. 14.00 w budynku Wozowni przy Centrum Hevelianum, Gdańsk, ul. Gradowa 8.

Aktualne informacje o wydarzeniu znajdują się na https://www.facebook.com/events/354972688407606/
 

Tagi: żeglarstwo, dyskusja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941