TYP: a1

BURSZTYNOWA 10. BALTIC SAIL GDAŃSK 2020 już w najbliższy weekend

piątek, 4 września 2020
Informacja prasowa

W najbliższy weekend cała Polska może dołączyć do Baltic Sail i wziąć udział w Busztynowej dziesiątce. Można stanąć na starcie pod Molem w Gdańsku Brzeźnie lub dołączyć w wirtualnym wyścigu.

 

 Już w niedzielę 6 września po raz pierwszy wystrzeli sygnał do startu Bursztynowej 10 Baltic Sail Gdańsk. Trasa wyścigu poprowadzi spod mola w Gdańsku Brzeźnie do Mola Sopot na boję zwrotną pod Molem w Orłowie i z powrotem. Wyścig jest w formule Open. Organizatorzy zlotu Baltic Sail Gdańsk przewidzieli nagrodę rzeczową dla zwycięzcy ale nie tylko. Wygrać może każdy kto weźmie udział w wyścigu i najlepiej zaprezentuje swoją załogę wysyłając fotkę na rejestracja@balticsail.pl lub w wiadomości do profilu facebookowego Baltic Sail Gdańsk. Wśród nadesłanych zdjęć zostanie wybranych sześć najciekawszych i uhonorowane zostaną bonem w wysokości 500 zł na ubezpieczenie w firmie Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów. Zgłoszenia są bezpłatne i można ich dokonać na https://www.upwind24.pl/regatta/bursztynowa-10-baltic-sail-gdansk-2020-2020

 

Co jeśli jednak nie możesz być w niedzielę w Brzeźnie? Organizatorzy przewidzieli również taką ewentualność:

 

Regaty on-line? Nie ważne gdzie, ważne, że pod żaglami! 

Przepłyń swoją Bursztynową 10. Baltic Sail Gdańsk 2020. W tym roku zlot wykracza poza wody Zatoki Gdańskiej i Morza Bałtyckiego! Wystarczy postawić żagle i przepłynąć 10 mil morskich gdziekolwiek jesteście w wyścigu Baltic Sail Gdańsk. Można to zrobić do 7 września! 

 

Jak to zrobić? 

1. Jeśli nie masz, to ściągnij aplikację Endomondo 

(Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.endomondo.android&hl=pl)  (IPhone https://apps.apple.com/pl/app/endomondo/id333210180?l=pl ) 

2. Dołącz do rywalizacji pod linkiem (logując się przez przeglądarkę internetową): https://www.endomondo.com/challenges/44545610  

3. Przed wejściem na pokład jednostki włącz na swoim smartfonie aplikację Endomondo (W środkowym menu aplikacji - trening - wybierz żeglarstwo (wystarczy kliknąć w nazwę sportu w lewym górnym rogu aplikacji), następnie rozpocznij trening - aby Twój wynik został zaliczony musisz zakończyć trening 

4. Zaproś do rywalizacji znajomych żeglarzy! 

5. Pamiętaj o uczciwej rywalizacji – używaj wyłącznie żagli! 

6. A podczas regat – zrób zdjęcia, nakręć film i wyślij na adres rejestracja@balticsail.pl

 

- Mamy nadzieję, że nasza nowa inicjatywa, którą wspólnie opracowaliśmy z Yacht Club Gdańsk oraz COSA AZS Gdańsk-Górki Zachodnie,  pozwoli na poczucie balticsailowego ducha każdemu żeglarzowi, nawet temu, który nie może być z nami w Gdańsku. Do zobaczenia na starcie i „na smartfonach”– mówi Agata Biały z Fundacji Gdańskiej, koordynatorka zlotu Baltic Sail Gdańsk.

Tagi: regaty, wirtualne regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877