TYP: a1

Bojerowe Mistrzostwa przeniesione na Siemianówkę

czwartek, 14 marca 2013
Informacja prasowa
Wczoraj rano zdecydowano, że Bojerowe Mistrzostwa Europy zostają przeniesione z Giżycka, gdzie śnieg pokrył grubą warstwą całe jezioro Niegocin, na Zalew Siemianówka, niedaleko białoruskiej granicy. Z Giżycka wyjechała kolumna ponad stu samochodów w kierunku Siemianówki. Po przejechaniu 240 kilometrów kolumna dotarła na miejsce. Do wieczora wszystkie bojery zostały już rozstawione. Dziś pierwsze wyścig rozpoczną się o 10.00. W Siemianówce też spadł śnieg, ale jest go mniej niż na Niegocinie i miejmy nadzieję, że regaty będą mogły być rozegrane.

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911