TYP: a1

Biznes Liga Żeglarska wraca na sopockie wody

piątek, 25 sierpnia 2017
Informacja prasowa

W najbliższą sobotę 26 sierpnia na wody wokół sopockiego molo powraca Biznes Liga Żeglarska. Na liście startowej tym razem sześć załóg, przedstawicieli rozmaitych biznesów z różnych części polski. Nowym partnerem Ligi została Olivia Business Centre, która do rywalizacji wystawi również swoją załogę, w której składzie zobaczymy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza.

- Nasz medalista olimpijski nie będzie sternikiem załogi OBC, gdyż Liga z założenia jest amatorska i profesjonaliści nie mogą sterować. Niemniej jednak podpowiedzi mistrza na pewno będą wielkim wzmocnieniem dla załogi. Takie przypadki mieliśmy już we wcześniejszych edycjach, gdzie członkiem załogi był chociażby Zbigniew Gutkowski. Załogi wspierane przez najlepszych żeglarzy zawsze należą do faworytów, ale nie jest powiedziane, że muszą zwyciężać. Ja osobiście liczę na zespół D.A.D / Security Expert, który wystartuje w Lidze po raz czwarty z rzędu i to doświadczenie na pewno zaprocentuje. – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting , organizator Ligi.

 

Tym razem rozgrywki będą prowadzone w jednej grupie, więc wszystkie cztery rundy będą miały taką samą punktację. Ta z drużyn, która uzbiera najwięcej punktów po ostatniej rundzie 1 października zostanie mistrzem Biznes Ligi Żeglarskiej i odbierze okazałe trofeum przechodnie. Zakończenie Ligi odbędzie się już tradycyjnie podczas imprezy wieńczącej sezon żeglarski, czyli Sopot Wave. Na starcie poza wspomnianą Olivia Business Centre i D.A.D / Security Systems zobaczymy takie firmy jak Atena czy Argocard.

 

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

 

 

Tagi: Biznes Liga Żeglarska, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861