TYP: a1

Biznes Liga Żeglarska wraca do Sopotu po wakacyjnej przerwie

piątek, 6 września 2019
Informacja prasowa

8 września na wody wokół sopockiego molo powrócą żeglarze amatorzy rywalizujący w Biznes Lidze Żeglarskiej. Na starcie zobaczymy 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Liderami rywalizacji są firmy Olivia Business Centre oraz Sosnowski, jednakże różnice punktowe są niewielkie, więc rywalizacja o miejsca w wielkim finale będzie trwała do końca.

[t][/t] [s]Fot. GSC Yachting[/s]

W grupie pierwszej najlepszym po trzech wiosennych rundach był bydgoski ERPLAST, niestety ze względów osobistych załoga musiała wycofać się z dalszej części rozgrywek. W związku z tym do drugiej części sezonu w koszulce lidera przystępuje OLIVIA BUSINESS CENTRE. Jednak tuż za nimi znajdują się firmy ATENA, EPAM i EUROCAST, dlatego też walka o trzy premiowane awansem do złotego finału miejsca będzie na pewno zażarta. Na dalszych pozycjach znajdują się załogi SIMPLY CAR oraz PRZYJACIELE GSC (jedyna całkowicie damska załoga Ligi, która zastąpiła zespół Erplast), które zapowiadają dołączenie do walki o najwyższe miejsca. Simply Car, przez ostatni miesiąc, bardzo pilnie szykował się do rozgrywek trenując kilka razy w tygodniu, a kobieca załoga PRZYJACIÓŁ GSC ma za sobą udany występ w rozgrywkach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Rywalizacja w tej grupie zapowiada się bardzo ciekawie.

 

W drugiej grupie sytuacja jest nieco inna. Tam zdecydowanym liderem jest firma SOSNOWSKI, która wygrała wszystkie dotychczasowe rundy. Załoga ta zajęła w ostatnim czasie drugie miejsce w ogólnopolskich regatach Konfederacji Lewiatan i zapowiada, że w rozgrywkach BLŻ interesuje ich tylko zwycięstwo. Mocną drugą pozycję mają również APTEKI GEMINI, które do tej pory żeglowały bardzo równo kończąc wszystkie wcześniejsze zawody na podium. Walka o trzecie, premiowane awansem do finału miejsce. rozegra się pomiędzy załogami BUD-INVEST, STO-GDA oraz W ŚLIZGU! Do rywalizacji w tej grupie przystępuje firma EURO CONSULTING, która również ma jeszcze matematyczne szanse na awans.

[t][/t] [s]Fot. GSC Yachting[/s]

Eliminacje w grupach potrwają jeszcze przez dwie rundy, a wielki finał zaplanowany jest na ostatni weekend września. Ceremonia zakończenia Ligi odbędzie się 5 października w sopockim klubie TAN, gdzie zwycięzca poza okazałym trofeum przechodnim, otrzyma nagrodę w postaci tygodniowego czarteru na morzu śródziemnym ufundowaną przez partnera BLŻ firmę Globe Sailor.

 

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce.

 

Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

 

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: D.A.D Sportswear, Globe Sailor, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

 

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922