TYP: a1

Aleksander Arian wiceliderem mistrzostw Europy w klasie Laser Radial

wtorek, 21 maja 2019
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Aleksander Arian zajmuje drugie miejsce po 1. dniu mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Laura Szulc jest szósta, a Przemysław Machowski ósmy, również po 1. dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.


[t][/t] [s]Fot. Robert Hajduk[/s]

Za nami pierwszy dzień mistrzostw Europy seniorów w klasach Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn, które rozgrywane są w Porto w Portugalii oraz mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser 4.7 w Hyeres na południu Francji. Obie imprezy mają formułę otwartą więc mogą startować w nich zawodnicy spoza Europy.

Bardzo dobrze rywalizację w klasie Laser Radial rozpoczął czwarty przed rokiem Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów), który wygrał pierwszy wyścig, a w następnym był piąty i zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei brązowy medalista poprzednich mistrzostw, Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), dwukrotnie mijał linię mety dwunasty i jest ósmy. Na dwudziestej szóstej pozycji znajduje się Piotr Malinowski z MOS SSW Iława (miejsca 25. i 20.), a trzydziesty trzeci jest Michał Krasodomski z AZS AWFiS Gdańsk (miejsca 32. i 32.). Prowadzi Portugalczyk Martin Fernandes (miejsca 3. i 2.).

 

W kategorii kobiet najwyżej sklasyfikowaną Polką po pierwszych wyścigach jest Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), która po tym jak przypływała dziewiętnasta i czternasta zajmuje trzydzieste drugie miejsce. Siedem pozycji dalej, po miejscach dwudziestym szóstym oraz czternastym, plasuje się mistrzyni Polski Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Natomiast sześćdziesiąta piąta jest Anna Brzozowska z CŻ Szczecin (miejsca 41. i 27.), a siedemdziesiąta druga Wiktoria Gołębiowska z MOS SSW Iława (miejsca 43. i 31.). Liderką jest Malezyjka Nur Shazrin Mohamad Latif, która wygrała dwa wyścigi.

 

W klasie Laser Satandard, najlepiej z naszych zawodników radzi sobie Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), któremu miejsca dwudzieste piąte oraz czternaste w swojej grupie dają na razie pięćdziesiątą czwartą pozycję w ogólnej klasyfikacji. Tylko trzy pozycje za nim znajduje się Jakub Rodziewicz z SEJK Pogoni Szczecin (miejsca 6. i 36.), a sto drugi jest jego klubowy kolega Tadeusz Kubiak (miejsca 25. i 39.). Prowadzą ex aequo brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata, Niemiec Philipp Buhl oraz Hiszpan Joaquin Blanco (obaj miejsca 1. i 4.).

Z kolei dobry pierwszy dzień mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser 4.7 w Hyeres mają za sobą Laura Szulc (ChKŻ Chojnice) i Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa). Młoda Polka wpływała na metę ósma oraz szósta i zajmuje szóste miejsce w całych regatach, a warszawianin dwukrotnie był trzeci i znajduje się na ósmej pozycji.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na wtorek 21 maja. Regaty potrwają do soboty.

 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 January

Zmarł w wieku 68 lat Kapitan Jerzy Siudy, jeden z największych polskich żeglarzy regatowych. Był wielokrotnym mistrzem Polski w żeglarstwie morskim, razem z "Kubą" Jaworskim zainicjował regaty samotnych żeglarzy na trasie Świnoujście-Christianso-Świnoujśc
czwartek, 24 stycznia 2008
Rozpoczyna działalność AZM Wrocław.
czwartek, 24 stycznia 1946