TYP: a1

8. Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

wtorek, 13 listopada 2018
Informacja prasowa

Już 1 -2 grudnia 2018 w warszawskim kinie Luna odbędzie się kolejna już edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Założeniem festiwalu  jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej.

Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Organizatorzy starają się pokazywać wyjątkowe historie, w których morze i wiatr są istotnym elementem ich opowiedzenia.

Filmowe morskie opowieści są atrakcją dla każdego. W większości historii widzimy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje, które towarzyszą bohaterom  są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód by czegoś dokonać, pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.

Program każdej imprezy jest bardzo zróżnicowany. Tak będzie i tym razem. Zobaczymy filmy o wyjątkowych postaciach światowego żeglarstwa (Alex Thomson w filmie „Bezwzględny”, oraz  Robert Manry w filmie „Robert Manry na morzu”). Będą filmy pokazujące żeglarstwo jako niesamowitą przygodę i szkołę życia „Wokół Hornu na pokładzie Wander Bird”, oraz „Żeglarze z bloków”.

Będą filmy zarówno dla miłośników prędkiego żeglowania - „Wokół Texel” , jak wieloletniego włóczęgostwa na pokładzie jachtu  - film „Pośród fal”.

Widzowie festiwalu będą mieli możliwość obejrzenia dziesięciu  najlepszych filmów z całego świata. Odbędą się projekcje filmów amatorskich prezentowane w ramach konkursu „A morze kręci mnie”. Będą nagrody dla twórców i konkursy dla widzów.

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami. Festiwal JachtFilm ma swoje repliki w kilku innych miastach Polski (Gdynia, Szczecin, Rybnik). Odbywają się one w I kwartale 2019 roku.

Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.

Opisy wszystkich filmów dostępne są na stronie http://jachtfilm.pl/

8.  edycja festiwalu JachtFilm odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Kinie Luna w Warszawie. Bilety są dostępne do kupienia w kasie kina i na stronie internetowej Kino Luna.

 

Tagi: festiwal, film, JachtFilm
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585