TYP: a1

78. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2012 roku

czwartek, 22 listopada 2012

Zofia Noceti-Klepacka
Źródło: rsxteam.eu
Ruszył 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej, który wyłoni 10 Najlepszych Sportowców Polski 2012 roku. Wśród nominowanych są Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński.

Lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas tradycyjnej Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się w dniu 5 stycznia 2013 r. w Teatrze Polskim. Wyróżnieni sportowcy otrzymają statuetki Championa, a wydarzenie uświetni specjalnie przygotowane na ten wieczór widowisko artystyczne. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP1/TVP1 HD oraz TVP SPORT. Od lat ogłoszenie wyników Plebiscytu zalicza się do najchętniej oglądanych wydarzeń sportowych w kraju. Zwieńczeniem Gali będzie Bal Mistrzów Sportu w warszawskim hotelu Hilton.

Tradycja Plebiscytu Przeglądu Sportowego sięga 1926 roku. Pierwszy tytuł Sportowca Roku otrzymał Wacław Kuchar. Najwięcej tytułów w historii Plebiscytu – 4 statuetki - otrzymali: biegaczka Stanisława Walasiewicz (w 1930r. oraz w latach 1932-34), Irena Kirszenstein-Szewińska (1965-66r. 1974r. i 1976r.) oraz Adam Małysz (2001-2003r. oraz 2007r.). Trzy ostatnie edycje Plebiscytu wygrywała Justyna Kowalczyk.

Wybór Najlepszego Sportowca odbędzie się w drodze dwuetapowego głosowania. Etap pierwszy rozpocznie się w dniu 22 listopada 2012 r. i będzie obejmował głosy oddawane za pomocą kuponów publikowanych w Przeglądzie Sportowym oraz na stronach www.przegladsportowy.pl i www.sport.tvp.pl. Potrwa do dnia 29 grudnia 2012 r. w przypadku kuponów oraz do 2 stycznia 2013 r. w przypadku strony internetowej. Finałowa dziesiątka sportowców, którzy otrzymają najwięcej punktów naliczonych łącznie z kuponów gazetowych i głosowania internetowego, przejdzie do drugiego etapu. Odbędzie się on poprzez głosowanie sms-owe telewidzów w trakcie transmisji z Gali Mistrzów Sportu 5 stycznia 2013 r. Ostateczna klasyfikacja zostanie wyłoniona z sumowania wszystkich punktów oddanych na danego sportowca w całym Plebiscycie.

Pełny regulamin Plebiscytu dostępny jest na stronie www.przegladsportowy.pl.

Lista nominowanych Sportowców w 78. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP:
1. Sylwia Bogacka (strzelectwo)
2. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów)
3. Magdalena Fularczyk/Julia Michalska (wioślarstwo)
4. Marcin Gortat (koszykówka)
5. Damian Janikowski (zapasy)
6. Sebastian Kawa (szybownictwo)
7. Radosław Kawęcki (pływanie)
8. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
9. Bartosz Kurek (siatkówka)
10. Robert Lewandowski (piłka nożna)
11. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
12. Przemysław Miarczyński (żeglarstwo)
13. Karolina Naja/Beata Mikołajczyk (kajakarstwo)
14. Zofia Noceti-Klepacka (żeglarstwo)
15. Katarzyna Pawłowska (kolarstwo)
16. Agnieszka Radwańska (tenis)
17. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
18. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
19. Krzysztof Włodarczyk (boks)
20. Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)

Sponsorem generalnym tegorocznej edycji Plebiscytu jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., sponsorem strategicznym – PKN Orlen S.A., oficjalnym partnerem – LOTTO. Plebiscyt wspierają Hotel Hilton oraz Coca-Cola. Nagrodę główną dla jednego z uczestników głosowania – samochód Hyundai Veloster - ufundował Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.

Źródło: sport.pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973