TYP: a1

55 jachtów wystartuje w XVII Regatach Unity Line im. Piotra Waszczenko

poniedziałek, 24 lipca 2017
Piotr Stelmarczyk

Trwają przygotowania do XVII Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko. Od tego roku regaty mają patrona - Piotra Waszczenko. Pracował w latach  2003-2013 w Unity Line, najpierw jako Prezes Zarządu, a potem jako Dyrektor Zarządzający. Nazwanie Regat Unity Line Jego imieniem to podziękowanie za Jego zasługi dla tych regat, które w dużym stopniu ukształtował uczestnicząc w ich organizacji w latach 2003-2012.

[t]Nadir[/t] [s]Fot. Tomek Turczyński[/s]

55 jachtów podzielone zostało na grupy: ORC, KWR, Open I, Open II, Open III, żeglarze samotni i oldtimery. Ustalenie daty zgłoszeń na 1 lipca znakomicie pomaga w organizacji regat, już zamówione są nagrody, koszulki, numery burtowe, naklejki, a co najważniejsze wiadomo na ilu żeglarzy należy przygotowywać gastronomię na zakończeniu regat.

[t]Master 3 Raven IT[/t] [s]Fot. Franciszek Długajczyk[/s]

W grupie ORC wystartują:

 

„Master 3 Raven IT” na którym z kpt. Bogdanem Wrześniem popłyną: Olek Iwaszkiewicz, Michał Kryński i Tomek Wrzesień. To ambitna załoga regatowa znana z bardzo wielu regat.  W roku 2016 w XVI Regatach Unity Line zajęli piąte miejsce w grupie ORC, w której zwyciężyła zaloga Szymona Kuczyńskiego na „Atlantic Puffin”. Szymona w tym roku nie będzie, gdyż w tym czasie wystartuje do wokółziemskiego rejsu samotnie bez zawijania do portów. Na „Atlantic Puffin” na którym już opłynął świat samotnie, ale z zawijaniem do portów. „Master 3 Raven IT” reprezentuje Centrum Żeglarskie w Szczecinie.

[t]Verano[/t] [s]Fot. Franciszek Długajczyk[/s]

„Verano”, wieloletni uczestnik Regat Unity Line. Kpt. Marek Wróblewski z załogą: Jakub Wróblewski, Krzysztof Dokowski i Zbigniew Najmowicz powalczy o dobre miejsce, w zeszłym roku był ósmy. Ale wielokrotnie zajmował czołowe pozycje w naszych regatach.   „Verano” reprezentuje Jacht Klub AZS w Szczecinie.

 

„Ruden” - niemiecka trzyosobowa załoga kpt. Klausa Helmsa to także stali i wielokrotni uczestnicy naszych regat. W roku 2013 zajęli piąte miejsce w grupie ORC. „Ruden” reprezentuje Yachtclub Ueckermunde.

[t]Ruden[/t] [s]Fot. Jacek Soroka[/s]

„Bryza 33” z  załogą kpt. Jacka Romanowskiego: Maciej Antoniak, Waldemar Tunkiewicz, Joanna Antoniak, reprezentujący MKŻ Bryza Goleniów to podobnie jak inne załogi ORC uczestnicy od wielu lat większości regat w naszym regionie. W roku 2014 zajęli drugie miejsce w grupie ORC w XIV Regatach Unity Line.

[t]Bryza 33[/t] [s]Fot. Magdalena Myłka[/s]

„Hruby” z kpt. Robertem Rayskim i załogą: Katarzyna Rayska,  Ireneusz Masztalerz i Bogusława Masztalerz  w XVI regatach Unity Line zajęli w grupie ORC 3 miejsce. Uczestniczą a bardzo wielu imprezach regatowych.

[t]Fever[/t] [s]Fot. Franciszek Długajczyk[/s]

„Fever” reprezentujący LOK Stepnica oraz Klub Żeglarzy Samotników z kpt. Sławomirem Turniakiem oraz załogą: Arkadiuszem  Ławą, Karolem Szybińskim i Szymonem Kowalskim jest kolejnym jachtem Sławka Turniaka, którego znamy z wieloletnich startów na „Truxie”, a szczególnie w Polonez Cup Single Double Handel Race. W roku 2016 zajął 3 miejsce w grupie OPEN II  w XVI Regatach Unity Line.

 

Tagi: regaty, Unity Line
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865