TYP: a1

24. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2012

czwartek, 16 lutego 2012
Informacja prasowa
W dniach 1-4 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty czwarty na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy.

W tym roku amatorzy spędzania czasu nad wodą będą mogli zapoznać się ofertami wystawców zarówno z kraju jak i zagranicy, a prezentowane produkty usatysfakcjonują nawet najwybredniejszych miłośników sportów wodnych i rekreacji nad wodą. Oprócz luksusowych łodzi motorowych, pięknych jachtów żaglowych, pontonów, rozwijających niesamowite prędkości RIBów, nowoczesnych skuterów i innych jednostek pływających na targach będzie można zobaczyć szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji i elektronikę jachtową. Nie zabraknie także producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej, organizatorów czarterów, przedstawicieli samorządów, marin czy firm oferujących atrakcyjne oferty turystyki związanej z wodą oraz szkolenia. Jak co roku na Targach WIATR i WODA silnie reprezentowana będzie branża kajakowa i nurkowa. Nie zabraknie także asortymentu z branży wędkarskiej, bowiem już po raz drugi Targom WIATR i WODA towarzyszyć będą Targi Sprzętu Wędkarskiego „Na Ryby”. Łącznie w tym roku w halach Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 zaprezentuje się około 450 wystawców.

Kiedy na targi?

24. edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni. W czwartek, 1 marca od 10.00 do 15.00 wstęp na targi zarezerwowany jest dla publiczności branżowej, zaproszonych gości i przedstawicieli mediów, szersza publiczność może tego dnia zwiedzać targi od 15.00 do 18.00. Następnie targi można zwiedzać: 2 marca (piątek) i 3 marca (sobota) w godzinach 10.00 - 18.00. W niedzielę 4 marca – w godz. 10.00-17.00.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 lipca

8 lipca 1944 ORP Dragon, pierwszy polski krążownik, zostaje storpedowany przez „żywą torpedę” typu Neger.
sobota, 8 lipca 1944
W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932