TYP: a1

Żeglarka z czerwonym grzebieniem

środa, 8 czerwca 2016
Redakcja/MF
On ma na imię Guirec, ona – Monique. Od kilku lat przemierzają wspólnie morza i oceany, od tropików po lodową Grenlandię. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że Monique jest…kurą.24-letni Francuz Guirec Soudee marzył o tym, żeby zbudować łódź i pływać nią po całym świecie. Nie wiadomo, czy Monique też o tym marzyła, ale kiedy w 2013 roku Guirec i brązowa kura spotkali się na Wyspach Kanaryjskich, zapałali do siebie miłością od pierwszego wejrzenia. I, oczywiście, jak to facet, Guirec nie zabrał swojej towarzyszki w pierwszy rejs bezinteresownie. Chodziło mu o jaja – a właściwie łatwo dostępne źródło białka.

Okazało się, że kura jest stworzona do pływania. Monique nigdy nie miała choroby morskiej, nawet kiedy razem przepływali Atlantyk. W ciągu 28 dni podróży nasza bohaterka zniosła rekordową liczbę 25 jaj! Podczas pobytu na Karaibach, kiedy Guirec zarabiał pieniądze na żeglowanie, Monique nauczyła się nawet pływać i surfować.Tropiki jednak zmęczyły niezwykłą parę. Dlatego dokładnie rok temu, w czerwcu nasza dwójka zdecydowała się na rejs na Grenlandię. Spędzili tam lato i jesień i spodobało im się tam tak bardzo, że w listopadzie 2015 roku zamieszkali na fiordzie na północy Grenlandii. Także po to, żeby udowodnić, że można żyć bez zdobyczy techniki skromnie, po prostu żywiąc się ryżem, makaronem i jajkami (Guirec) i ziarnem (Monique).

Guirec i Monique nie spoczywają na laurach i zamierzają kontynuować soją podróż. Guirec na dodatek pisze książki dla dzieci o swoich podróżach z niezwykłą kurą. Pierwsza z nich ma lada moment ukazać się we Francji. Jak mówi Francuz, jego celem jest pokazanie, że każdy, dosłownie każdy może przeżyć wspaniałą przygodę i zdobywać doświadczenia, nawet jeżeli wydaje się, że to niemożliwe.

Przygody Guireca i Monique można śledzić na blogu http://voyagedyvinec.com
Tagi: kura, wyprawa, żeglowanie, Grenlandia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999