TYP: a1

Żeglarka z czerwonym grzebieniem

środa, 8 czerwca 2016
Redakcja/MF
On ma na imię Guirec, ona – Monique. Od kilku lat przemierzają wspólnie morza i oceany, od tropików po lodową Grenlandię. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że Monique jest…kurą.24-letni Francuz Guirec Soudee marzył o tym, żeby zbudować łódź i pływać nią po całym świecie. Nie wiadomo, czy Monique też o tym marzyła, ale kiedy w 2013 roku Guirec i brązowa kura spotkali się na Wyspach Kanaryjskich, zapałali do siebie miłością od pierwszego wejrzenia. I, oczywiście, jak to facet, Guirec nie zabrał swojej towarzyszki w pierwszy rejs bezinteresownie. Chodziło mu o jaja – a właściwie łatwo dostępne źródło białka.

Okazało się, że kura jest stworzona do pływania. Monique nigdy nie miała choroby morskiej, nawet kiedy razem przepływali Atlantyk. W ciągu 28 dni podróży nasza bohaterka zniosła rekordową liczbę 25 jaj! Podczas pobytu na Karaibach, kiedy Guirec zarabiał pieniądze na żeglowanie, Monique nauczyła się nawet pływać i surfować.Tropiki jednak zmęczyły niezwykłą parę. Dlatego dokładnie rok temu, w czerwcu nasza dwójka zdecydowała się na rejs na Grenlandię. Spędzili tam lato i jesień i spodobało im się tam tak bardzo, że w listopadzie 2015 roku zamieszkali na fiordzie na północy Grenlandii. Także po to, żeby udowodnić, że można żyć bez zdobyczy techniki skromnie, po prostu żywiąc się ryżem, makaronem i jajkami (Guirec) i ziarnem (Monique).

Guirec i Monique nie spoczywają na laurach i zamierzają kontynuować soją podróż. Guirec na dodatek pisze książki dla dzieci o swoich podróżach z niezwykłą kurą. Pierwsza z nich ma lada moment ukazać się we Francji. Jak mówi Francuz, jego celem jest pokazanie, że każdy, dosłownie każdy może przeżyć wspaniałą przygodę i zdobywać doświadczenia, nawet jeżeli wydaje się, że to niemożliwe.

Przygody Guireca i Monique można śledzić na blogu http://voyagedyvinec.com
Tagi: kura, wyprawa, żeglowanie, Grenlandia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941